ARCHIWUM AKTUALNOŚCI22.12.2022Konkurs "Sleeveface - ubierz się w swoją ulubioną książkę" - rozstrzygnięty

W październiku z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, Powiatowe Centrum Rozwoju Edukacji w Iławie, Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Iławie zorganizowała e-konkurs fotograficzny "Sleeveface - ubierz się w swoją ulubioną książkę". W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych powiatu iławskiego. W dniu 16 grudnia laureatom zostały rozdane nagrody i dyplomy.Laureaci konkursu:

- w kategorii uczniów klas I-III:

I miejsce - Jan Kućmin ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Iławie

II miejsce - Alina Dziugiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Iławie

III miejsce - Patrycja Pyza ze Szkoły Podstawowej w Suszu


- w kategorii uczniów klas IV-VIII:

I miejsce - Małgorzata Witkowska ze Szkoły Podstawowej w Piotrkowie

II miejsce - Venessa Przewłocka ze Szkoły Podstawowej w Goryniu

III miejsce - Wojciech Małolepszy ze Szkoły Podstawowej w Sampławie


- w kategorii uczniów szkół ponadpodstawowych:

I miejsce - Izabela Cichorska z Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie

II miejsce - Maja Kowalska z Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie

III miejsce - Weronika Szulc z Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie


Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, za ciekawe pomysły zdjęcia z książką. Gratulujemy autorom nagrodzonych prac.


20.12.2022Godziny pracy Biblioteki w okresie świątecznym

23 grudnia 9.00 - 14.00

24 - 26 grudnia biblioteka nieczynna

27 - 29 grudnia 9.00 - 15.00

30 grudnia 9.00 - 14.00

31 grudnia biblioteka nieczynna

1 stycznia biblioteka nieczynna


19.12.2022Spotkanie z bałwankiem

W grudniu Powiatowe Centrum Rozwoju Edukacji w Iławie, Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Iławie gościła dzieci 5-6-letnie z Przedszkola Miejskiego nr 2 i Przedszkola Miejskiego nr 5 w Iławie. Spotkania były okazją do poznania walorów zimy. Dzieci rozwiązywały zimowe zagadki, układały puzzle, łączyły obrazki w pary. Atrakcją były zadania do wykonania na tablicy interaktywnej. Dzieci doskonale sobie z nimi poradziły. Wizyta w bibliotece pogłębiła zainteresowanie dzieci książkami. Wszyscy poznali historię "Pana Płatka Śniegu". Według swojego pomysłu z przygotowanych elementów dzieci układały bałwana.


14.12.2022Z wizytą w przedszkolu w Sampławie

W dniu 23 listopada pani Danuta Klukowska odwiedziła dzieci 5 i 6 - letnie w przedszkolu w Sampławie. Zaprezentowała dzieciom bajkę pt. "Kotka Psotka" w formie teatru obrazkowego "Kamishibai"- japońskiej sztuki opowiadania historii za pomocą ilustracji. Następnie dzieci same układały zaprezentowaną wcześniej bajkę. Doskonale poradziły sobie w bajkowym quizie, grały w memory, układały domino i puzzle, musiały tez znaleźć drogę w labiryncie. Dobrze się bawiły.


04.12.2022Jesienne czwartki w bibliotece

We wrześniu, w październiku i w listopadzie, w czwartki Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna gościła dzieci 6-letnie z Miejskich Przedszkoli nr 3, nr 5 i nr 6 w Iławie. Spotkania były okazją do poznania walorów jesieni. Dzieci rozwiązywały zagadki, układały interaktywne puzzle, rozpoznawały drzewa po liściach. Przedszkolaki wysłuchały bajki "Trzy świnki". Wizyta w bibliotece pogłębiła zainteresowanie dzieci książkami. Poprzez samodzielne wypożyczanie książek dzieci mogły przez chwilę stać się prawdziwymi bibliotekarzami. Dodatkowe gry i zabawy w sali terapii integracji sensorycznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej zapewniły dużo atrakcji i dobrego humoru.


01.12.2022Trening uważności

W dniu 18 listopada uczniowie klasy VIII c ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Iławie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych "Jak wspomagać uczniów w rozwoju zdolności do skupiania uwagi i zapamiętywania". Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z pracą mózgu nastolatka. Poprzez trening uważności dowiedzieli się jak można go usprawnić, by był wydajniejszy, jakie czynniki wpływają na trudności z koncentracją uwagi i w jaki sposób można ograniczyć niekorzystne działanie tych czynników. Uczniowie w ramach treningu uważności ćwiczyli świadome oddychanie przeponą.


27.11.2022Poznajemy polskie symbole narodowe

Z okazji Święta Niepodległości w dniach 8 i 9 listopada Powiatową Bibliotekę Pedagogiczną w Iławie odwiedziły dzieci 6-letnie z Przedszkola Miejskiego nr 3 w Iławie. Wzięły one udział w zajęciach przybliżających im polskie symbole narodowe. Zajęcia zostały przeprowadzone w formie zabawy "Pokój zagadek". Dzieci rozwiązywały zagadki, krzyżówki i rebusy, układały puzzle. Znalazły ukryte w bibliotece polskie symbole narodowe: godło, flagę i hymn Polski. Doskonale się bawiły. Obejrzały też krótki film, który przybliżył im wiedzę o Polsce, jej symbolach narodowych, znaczeniu polskich barw narodowych, pochodzeniu nazwy Polska, położeniu Polski w Europie i jej sąsiadach, twórcy hymnu polskiego.


12.11.2022Kotka Psotka

W dniach 5 i 19 października uczniowie klasy I a ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Iławie i dzieci 5-letnie z Przedszkola Miejskiego nr 3 w Iławie uczestniczyli w zajęciach "Kotka Psotka". Dzieci wysłuchały bajki o kotce zaprezentowanej w formie teatru obrazkowego "Kamishibai" - japońskiej sztuki opowiadania historii za pomocą ilustracji wykonanych na kartonowych planszach wsuwanych do małej, drewnianej skrzynki pełniącej rolę ekranu. Następnie same układały zaprezentowaną wcześniej historyjkę obrazkową. Dzieci doskonale poradziły sobie w bajkowym quizie, grały w memory i układały interaktywne puzzle.


30.10.2022Zmiana godzin pracy biblioteki

W dniu 31 października biblioteka będzie czynna w godz. 8.00-15.00


26.10.2022Calineczka i inne baśnie Hansa Christiana Andersena

"Calineczka i inne baśnie Hansa Christiana Andersena" to tytuł zajęć edukacyjnych, w których w dniu 18 października uczestniczyli uczniowie klasy II b ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Iławie. Dzieci wysłuchały baśni "Calineczka", układały interaktywne puzzle i historyjkę obrazkową. Ćwiczyły spostrzegawczość i pamięć. Rozwiązali poprawnie wszystkie zadania. Spotkanie było okazją do rozbudzenia u uczniów zainteresowania baśniami H. Ch. Andersena.


24.10.2022Czy warto czytać książki?

W dniach 12 i 18 października uczniowie klasy I b i II b Szkoły Podstawowej nr 2 w Iławie uczestniczyli w lekcji bibliotecznej : "Czy warto czytać książki?" Na to pytanie uczniowie odpowiedzieli TAK!!! A dlaczego.? Bo rozwija wyobraźnię, uczy myślenia, wzbogaca słownictwo, dostarcza wiedzę. Dzieci znakomicie poradziły sobie z zagadkami, doskonale wypadły w quizie "Co wiesz o bibliotece i książkach?". Wykonały poprawnie wszystkie zadania. Uczniowie wiedzą, jak należy zachowywać się w bibliotece i jak dbać o książki. Spotkanie zakończyliśmy omówieniem "Anatomii czytelnika".


24.10.2022Depresja psychiczna - wystawa


20.10.2022Dzieciństwo Karola Wojtyły

12 października uczniowie klas IV a i IV c ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Iławie uczestniczyli w zajęciach "Wielki Polak - Karol Wojtyła". Zajęcia poświęcone były dzieciństwu Karola Wojtyły. Przygotowana prezentacja przeniosła uczniów do Wadowic i Krakowa, gdzie Karol się urodził, chodził do szkoły, rozwijał swoje zainteresowania i spędzał czas na zabawie. Uczniowie sprawnie rozwiązali quiz papieski, zagrali w bingo, wypełnili poprawnie tekst z lukami.


18.10.2022Zmiana godzin pracy biblioteki

W dniu 14 października biblioteka będzie czynna w godz. 8.00-15.00


12.10.2022Sleeveface - ubierz się w swoją ulubioną książkę

Powiatowe Centrum Rozwoju Edukacji w Iławie, Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Iławie z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych zachęca uczniów do wzięcia udziału w e-konkursie fotograficznym pt. "Sleeveface - ubierz się w swoją ulubioną książkę". Liczymy na kreatywność i udaną zabawę w realizacji swojego pomysłu na zdjęcie z książką.


05.10.2022Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ustanowione w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki, a jego celem jest promowanie głośnego czytania dzieciom. Czytanie na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę i ułatwia naukę. To dobry pomysł na spędzenie wolnego czasu W dniach 28-30 września Powiatowe Centrum Rozwoju Edukacji w Iławie, Powiatową Bibliotekę Pedagogiczną w Iławie odwiedziły dzieci z grup "Sowy" i "Tygryski" z Przedszkola Miejskiego nr 5 w Iławie oraz dzieci z grup "Smerfy", "Liski" i "Jeżyki" z Przedszkola Miejskiego nr 2 w Iławie. Czytaliśmy razem bajki "O wilku i siedmiu koźlątkach" oraz "Kotka Psotka". Były też gry i zabawy edukacyjne. Na zakończenie zajęć przedszkolaki otrzymały kolorowankę.


04.10.202207.09.2022Zmiana godzin pracy biblioteki

W dniu 30 sierpnia (wtorek) biblioteka będzie czynna w godz. 10.00 - 17.00


22.08.2022Nasze wystawy 2021-2022


23.06.2022Zmiana godzin pracy biblioteki w czasie wakacji

W czasie wakacji (od 27 czerwca do 30 sierpnia) Biblioteka czynna:

poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek w godz. 9.00-15.00

sobota nieczynna


16.06.2022Zmiana godzin pracy biblioteki

W dniu 17 czerwca biblioteka będzie czynna w godz. 8.00 - 15.00


09.06.2022Spotkanie sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy

W dniu 18 maja 2022 roku odbyło się spotkanie sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy powiatu iławskiego. Miejscem spotkania była biblioteka szkolna Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Iławie. Bibliotekarki miały okazję obejrzeć bibliotekę szkolną w nowo oddanym do użytku gmachu szkoły. Tematem głównym spotkania był "Wizerunek biblioteki". Nauczycielki wymieniły stosowane przez nie narzędzia marketingowe mające na celu korzystne zaprezentowanie czytelnikom działalności ich bibliotek oraz oferty usług. Wymieniły również doświadczenia związane z praktycznymi problemami pracy bibliotekarskiej w szkole, m.in. o uczestnictwie w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa


21.05.2022Finał konkursu "Czytam i rozumiem"

W dniu 6 maja 2022 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Iławie odbył się etap między­szkolny konkursu "Czytam i rozumiem" dla uczniów klas III szkół podstawowych powiatu Iław­skiego, zorganizowanego przez Powiatowe Centrum Rozwoju Edukacji w Iławie z okazji Tygodnia Bibliotek. W finale uczestni­czyło 20 uczniów z 6 szkół. Uczestnicy konkursu rozwiązywali test przygotowany przez Zespół konkursowy. Poprawność wykonania testów sprawdzało jury konkur­sowe, w skład którego weszli opiekunowie uczniów oraz przedstawiciele organizatora. O pierwsze miejsce w dogrywce walczyli : Hanna Urbańska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Iławie i Miłosz Jędrychowski ze Szkoły Podstawowej w Lubawie. Dogrywkę wygrał Miłosz Jędrychowski i tym samym został zwycięzcą konkursu. Drugie miejsce zajęła Hanna Urbańska, a trzecie miejsce przypadło Lenie Gęstwickiej ze Szko­ły Podstawowej w Lubawie. Jury wyróżniło w konkursie Nadię Bryl ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Iławie. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe i rzeczowe, a wszyscy uczniowie pamiątkowe dyplomy i książki. Uczniowie czekając na ogłoszenie wyników konkursu, wykonywali prace plastyczne. Rysowali swoich ulubionych bohaterów z przeczytanych książek. Prace uczniów zostaną wystawione w Powiatowym Centrum Rozwoju Edukacji w Iławie. Patronat nad konkursem "Czytam i rozumiem" objął Starosta Powiatu Iławskiego.


12.05.2022

Zmiana godzin pracy biblioteki

W dniu 6 maja biblioteka będzie czynna w godz. 8.15 - 15.15


05.05.2022

Zmiana godzin pracy biblioteki

W dniu 2 maja biblioteka będzie czynna w godz. 8.00 - 15.00


29.04.2022
13.04.2022Godziny pracy Biblioteki w okresie Wielkanocy

Czwartek 14 kwietnia 9.00 - 15.00

Piątek 15 kwietnia 9.00 - 15.00

Wtorek 19 kwietnia 9.00 - 15.00


06.04.2022
30.03.2022Nowości biblioteki06.03.20222022 Rok Marii Grzegorzewskiej20.02.2022Zmiana godzin pracy biblioteki

W okresie ferii zimowych (24 styczeń - 6 luty) biblioteka czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 - 15.00


24.01.2022Zmiana godzin pracy biblioteki

W dniu 7 stycznia biblioteka czynna w godzinach 9.00 - 15.00


03.01.2022
21.12.2021Godziny pracy Biblioteki w okresie świątecznym

23 grudnia 9.00 - 15.00

24 - 26 grudnia biblioteka nieczynna

27 - 30 grudnia 9.00 - 15.00

31 grudnia 9.00 - 14.00

1 - 2 stycznia biblioteka nieczynna


21.12.2021Jesienne czwartki w bibliotece


We wrześniu, w październiku i w listopadzie, w czwartki Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna gościła dzieci 5 i 6-letnie z Miejskiego Przedszkola nr 3, nr 5 i nr 6 w Iławie. Spotkania były okazją do poznania walorów jesieni. Dzieci rozwiązywały zagadki, układały interaktywne puzzle, rozpoznawały drzewa po liściach. Przedszkolaki wysłuchały bajek : "O wilku i siedmiu koźlątkach" oraz "Kotka psotka". Wizyta w bibliotece pogłębiła zainteresowanie dzieci książkami. Poprzez samodzielne wypożyczanie książek dzieci mogły przez chwilę stać się prawdziwymi bibliotekarzami. Dodatkowe gry i zabawy w sali terapii integracji sensorycznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej zapewniły dużo atrakcji i dobrego humoru.06.12.2021Uszatek i inne misie


W ostatnim tygodniu listopada Powiatowe Centrum Rozwoju Edukacji w Iławie, Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Iławie zorganizowała zajęcia z okazji Dnia Pluszowego Misia pt. "Uszatek i inne misie". Miś odwiedził grupy dzieci 5 i 6-letnich w Przedszkolu w Sampławie. Przedszkolaki dowiedziały się jak to z oklapniętym uszkiem było, i jak miś Uszatek trafił do dzieci. Dzięki "misiowym zagadkom" dzieci poznały dużo ciekawostek o misiach bajkowych i tych prawdziwych. Atrakcyjną częścią zajęć było dobieranie w pary takich samych misiów, układanie ich według wielkości oraz wyszukiwanie ich cieni. Dzieci świetnie poradziły sobie w liczeniu do 10 dobierając odpowiednie dzbanki z miodem dla głodnych misiów. Układały "misiowe" domino i puzzle, grały w memory. Powstał też portret Misia, który dzieci ułożyły z różnej wielkości kółek. Wspólne świętowanie Dnia Pluszowego Misia odbyło się w miłej atmosferze.01.12.2021Czy warto czytać książki?


W dniu 18 listopada 2021 w Szkole Podstawowej w Sampławie odbyły się lekcje biblioteczne dla uczniów klas I, II i III. Z uczniami rozmawialiśmy o bibliotece, o książkach, o tym "Czy warto czytać książki?". Uczniowie okazali się prawdziwymi specjalistami w rozwiązywaniu zagadek, rebusów. Doskonale wypadli w quizie "Co wiesz o bibliotece i książkach?". Wykonali poprawnie wszystkie zadania. Uczniowie wiedzą, jak należy zachowywać się w bibliotece i jak dbać o książki. Na zakończenie zajęć wszyscy uczniowie otrzymali zakładki do książek.01.12.2021Szczęśliwy świat Muminków


W dniach 8 i 9 listopada 2021 roku dzieci 5-letnie z Niepublicznego Przedszkola "Pluszak 2" w Iławie i uczniowie klasy III b ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Iławie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych pod hasłem "Szczęśliwy świat Muminków" promujących czytelnictwo wśród dzieci. W zajęciach uczestniczyło 27 osób. Dzieci poznały sylwetkę autorki książek o Muminkach oraz głównych bohaterów jej opowiadań. Układały domino, interaktywne puzzle, uczestniczyły w muminkowym quizie, grały w bingo. Dzieci rozwiązywały zadania doskonalące pamięć. Wszyscy doskonale się bawili.01.12.2021Lokomotywa i inne wiersze Juliana Tuwima


W miesiącach październiku i listopadzie Biblioteka Pedagogiczna zorganizowała zajęcia pt. "Lokomotywa i inne wiersze Juliana Tuwima". W zajęciach uczestniczyły dzieci 5-6-letnie z Niepublicznego Przedszkola Pluszak 1 i 2 w Iławie oraz uczniowie klasy I b ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Iławie. Dzieci wysłuchały wiersza "Lokomotywa". Układały interaktywne puzzle. Doskonale poradziły sobie w quizie, rozwiązały wszystkie zadania. Dzieci doskonale się bawiły. Spotkania były okazją do rozbudzenia u dzieci zainteresowania poezją Juliana Tuwima.28.11.2021Zmiana godzin pracy biblioteki

W dniu 12 listopada biblioteka czynna w godzinach 8.00 - 15.00


08.11.2021Tadeusz Różewicz - 100 rocznica urodzin - wystawa


21.10.2021Ogólnopolski dzień głośnego czytania


Od 2001 roku w dniu 29 września 2019 r. obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone z inicjatywy Polskiej Izby Książki, a jego celem jest promowanie głośnego czytania dzieciom. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę i ułatwia naukę. To dobry pomysł na spędzenie wolnego czasu. W tym dniu odwiedziły nas dzieci z grupy "Kangurki" z Niepublicznego Przedszkola Pluszak w Iławie. Czytaliśmy razem bajkę "O wilku i siedmiu koźlątkach". Były też gry i zabawy edukacyjne.
07.10.2021Cyprian Kamil Norwid - 200 rocznica urodzin16.09.2021Zmiana godzin pracy Biblioteki

W dniach 30-31 sierpnia 2021 biblioteka czynna w godz. 10.00-17.00


22.08.2021Zmiana godzin pracy Biblioteki w trakcie wakacji

W czasie wakacji (od 28 czerwca do 31 sierpnia) Biblioteka będzie czynna:

poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek 9.00 - 15.00

sobota nieczynne


25.06.2021Jubileusz 70-lecia Biblioteki Pedagogicznej w Iławie

W życiu każdego człowieka, każdej zbiorowości są chwile, wobec których nie można przejść obojętnie, są momenty wyjątkowe, skłaniające do refleksji i przemyśleń. Mamy wówczas okazję do rozpamiętywania tego, co było, rozważań na temat tego co jest i do snucia wizji dotyczących przyszłości. Takie chwile to "łącznik między dawnymi i nowymi czasy". Na takie chwile czeka się latami i równie długo się wspomina. Taka chwila właśnie nadeszła. Biblioteka Pedagogiczna w Iławie obchodzi jubileusz 70-lecia.


01.06.2021Zmiana godzin pracy Biblioteki

W dniu 4 czerwca (piątek) Biblioteka czynna od 9.00 do 15.00.


26.05.2021DRODZY CZYTELNICY


W związku z rozwojem pandemii Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Iławie wprowadza dodatkowe zasady bezpieczeństwa epidemicznego w placówce dotyczące udostępniania zbiorów czytelnikom i użytkownikom.

Wypożyczenia muszą być dokonywane z maksymalnym ograniczeniem kontaktów bezpośrednich, dlatego też wprowadzamy następującą procedurę udostępniania zbiorów naszej biblioteki:

  1. Czytelnik potrzebne materiały/ publikacje w miarę możliwości wyszukuje w katalogu online.

  2. Czytelnik zamawia interesujące go publikacje telefonicznie: 89 648-23-29, e-mailowo: biblioteka.pedagogiczna@o2.pl.

  3. Bibliotekarz po skompletowaniu zamówienia Czytelnika umawia z nim telefonicznie lub e-mailowo termin odbioru książek na konkretną – wyznaczoną godzinę.

  4. Bibliotekarz rejestruje zbiory na koncie użytkownika i przygotowuje paczkę
    z zamówionymi egzemplarzami.

  5. O umówionej godzinie Bibliotekarz przekazuje paczkę Czytelnikowi – zostawia ją na stoliku zaraz po wejściu do Wypożyczalni, którą Czytelnik odbiera i zostawia ewentualnie zwroty.
Z poważaniem


Dyrektor

Powiatowego Centrum Rozwoju Edukacji w Iławie


13.11.2020Informacja dla KLIENTÓW PCRE w Iławie


w celu umożliwienia przestrzegania wymogów dotyczących dystansu przestrzennego:


w punkcie informacyjnym może znajdować się 1 osoba


w sekretariacie (po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym albo z pracownikiem obsługi lub punktu informacyjnego) może znajdować się 1 osoba


w wypożyczalni biblioteki może znajdować się 1 osoba


Powiatowe Centrum Rozwoju Edukacji w Iławie

Godziny pracy:

Poniedziałek: 07.15 - 16.00

Wtorek - Piątek: 07.15 - 15.15


Dyrektor przyjmuje interesantów:

Poniedziałek: 13.00 - 15.00

Środa: 08.00 - 12.00


Zapraszamy od 25 maja 2020!


Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Iławie

Godziny pracy:

Poniedziałek - wtorek: 09.30 - 16.30

Środa: 08.00 - 15.00

Czwartek - Piątek: 09.30 - 16.30

Sobota: nieczynne


Czasowo ograniczamy:

Użytkownikom biblioteki dostępu do czytelni i gromadzonych w niej zbiorów

Zapraszamy!

Za utrudnienia przepraszamy


Zasady pracy Biblioteki - informacje dla Użytkowników

Zabronione jest stawianie się do Biblioteki Klientów z objawami chorobowymi.

Po wejściu na teren PCRE w Iławie Czytelnik sygnalizuje swoje przybycie dzwonkiem i oczekuje na podejście wyznaczonego pracownika.

Czytelnik musi być zaopatrzony w niezbędne środki ochrony osobistej tj. rękawice jednorazowe, osłonę zakrywającą nos i usta, ewentualnie przyłbicę.

Czytelnik wyraża zgodę ustną na pomiar temperatury termometrem bezdotykowym. Brak tej zgody traktuje się jako rezygnację z usług Biblioteki.

Do wypożyczalni mogą wejść tylko te osoby, których temperatura ciała nie przekracza 38?C.

W pomieszczeniu wypożyczalni może przebywać 1 użytkownik, co umożliwia przestrzeganie wymogu dotyczącego dystansu przestrzennego.

Zachęca się Użytkowników do korzystania z dostępnych zasobów online na własnych urządzeniach

Biblioteka preferuje udostępniania zbiorów w trybie wypożyczeń na zewnątrz. Pracownicy biblioteki udzielają Użytkownikom porad i konsultacji również drogą telefoniczną

Ogranicza się Użytkownikom wolny dostęp do katalogów kartkowych oraz z wykorzystaniem multimediów i innych urządzeń aktywowanych dotykiem (np. audio-guide'y, ekrany dotykowe).

Ogranicza się Użytkownikom biblioteki dostępu do czytelni i gromadzonych w niej zbiorów

Każdorazowe ponowne wejście do PCRE wiąże się z koniecznością dezynfekcji rąk.

Klienci mają łatwy dostęp do potrzebnych numerów telefonów do stacji sanitarno - epidemiologicznej, służb medycznych.


Dyrektor PCRE w Iławie


08.05.2020Informacja dla KLIENTÓW Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej w Iławie

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa Powiatowe Centrum Rozwoju Edukacji w Iławie, Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Iławie uprzejmie informuje, że ogranicza działalność na czas od 14 kwietnia 2020 roku do 24 maja 2020 roku z powodu zdarzeń, które mogą zagrozić zdrowiu (COVID-19).

Naszym czytelnikom udzielamy porad i konsultacji telefonicznie oraz mailowo. Termin zwrotu wypożyczonych zbiorów zostanie przedłużony automatycznie. W tym okresie nie będzie też naliczana kara za nieterminowy zwrot książek.

W przypadku pytań i wątpliwości prosimy o kontakt  z naszą placówką.

Sekretariat - w godzinach 8.00 - 14.00

Wyznaczone dyżury bibliotekarzy - w godzinach 9.00 - 14.00

Telefon: 89 - 649 - 23 - 29

mail: biblioteka.pedagogiczna@o2.pl

adres: 14-200 Iława, ul. Kopernika 8a


29.04.2020U W A G A informacja dla KLIENTÓW

Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej w Iławie

Dnia 10 kwietnia 2020 roku (Wielki Piątek) PCRE w Iławie, Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Iławie będzie czynna w godzinach:

8.00 - 12.00


W przypadku pytań i wątpliwości prosimy o kontakt z naszą placówką:

Sekretariat - w godzinach 8.00 - 14.00

Wyznaczone dyżury bibliotekarzy- w godzinach 8.00 - 12.00

Telefon: 89 - 649 - 23 - 29

mail: sekretariat@pcre.ilawa.pl

mail: biblioteka.pedagogiczna@o2.pl


07.04.2020Informacja dla KLIENTÓW Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej w Iławie

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa Powiatowe Centrum Rozwoju Edukacji w Iławie, Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Iławie uprzejmie informuje, że ogranicza działalność na czas od 25 marca 2020 roku do 10 kwietnia 2020 roku z powodu zdarzeń, które mogą zagrozić zdrowiu (COVID-19).


Naszym czytelnikom udzielamy porad i konsultacji telefonicznie oraz mailowo. Termin zwrotu wypożyczonych zbiorów zostanie przedłużony automatycznie - w tym okresie nie będzie naliczana kara za nieterminowy zwrot książek


W przypadku pytań i wątpliwości prosimy o kontakt z naszą placówką:

Sekretariat - w godzinach 9.00 - 14.00

Wyznaczone dyżury bibliotekarzy- w godzinach 9.00 - 14.00

Telefon: 89 - 649 - 23 - 29

mail: biblioteka.pedagogiczna@o2.pl


25.03.2020UWAGA CZYTELNICY!

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-Cov-2 oraz decyzją Ministra Edukacji Narodowej o zawieszeniu zajęć w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych informujemy, że w dniach 16 - 25 marca 2020 roku działalność naszej biblioteki pedagogicznej będzie ograniczona.

Naszym czytelnikom udzielamy porad i konsultacji telefonicznie oraz mailowo. Termin zwrotu wypożyczonych zbiorów zostanie przedłużony automatycznie. W tym okresie nie będzie też naliczana kara za nieterminowy zwrot książek.

W przypadku pytań i wątpliwości prosimy o kontakt  z naszą placówką w godzinach : 8:00 - 14.00

- telefonicznie (89) 649 23 29

- mailowo biblioteka.pedagogiczna@o2.pl


16.03.2020UWAGA CZYTELNICY!

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-Cov-2 oraz decyzją Ministra Edukacji Narodowej o zawieszeniu zajęć w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych informujemy, że w dniu 16 marca 2020 roku działalność naszej biblioteki pedagogicznej będzie ograniczona.

Naszym czytelnikom udzielamy porad i konsultacji telefonicznie oraz mailowo. Termin zwrotu wypożyczonych zbiorów zostanie przedłużony automatycznie. W tym okresie nie będzie też naliczana kara za nieterminowy zwrot książek.

W przypadku pytań i wątpliwości prosimy o kontakt  z naszą placówką w godzinach : 8:00 - 15.00

- telefonicznie (89) 649 23 29

- mailowo biblioteka.pedagogiczna@o2.pl


14.03.2020Zmiana godzin pracy Biblioteki 13 marca

W piątek 13 marca br. Biblioteka będzie udostępniała zbiory w godzinach 13.00 -17.00. Przepraszamy za utrudnienia.


10.03.2020


2020 - Rok Leopolda Tyrmanda - wystawa08.03.2020Czytam i rozumiem

W dniu 21 lutego w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Iławie odbył się finał Międzyszkolnego Konkursu "Czytam i rozumiem" dla uczniów klas III szkół podstawowych powiatu iławskiego zorganizowanego z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Celem konkursu było rozbudzenie ciekawości poznawczej i zainteresowań czytelniczych uczniów; doskonalenie umiejętności cichego czytania ze zrozumieniem oraz techniki pisania; rozwijanie umiejętności poprawnego posługiwania się językiem polskim w mowie i piśmie, pozwalającą na samodzielną aktywność, komunikację i efektywną naukę. Do rywalizacji przystąpiło 19 uczniów. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu. Wszyscy doskonale sobie poradzili. Najwięcej punktów zdobył Oliwier Rudnik ze Szkoły Podstawowej w Sampławie. Drugie miejsce zajął Maciej Łyżwa ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Iławie. Trzecie miejsce przypadło Marcie Włodarskiej ze Szkoły Podstawowej w Suszu. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe i rzeczowe, a wszyscy uczniowie pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Organizatorem konkursu było Powiatowe Centrum Rozwoju Edukacji w Iławie.

Gratulujemy wszystkim uczniom. Dziękujemy nauczycielom za przygotowanie uczniów oraz współpracę podczas realizacji konkursu.


04.03.2020Zmiana godzin pracy Biblioteki 21 lutego

W piątek 21 lutego br. odbędzie się finał konkursu dla klas III powiatu iławskiego "Czytam i Rozumiem". W tym dniu Biblioteka będzie udostępniała zbiory w godzinach 13.30 -17.00.


15.02.2020Młodzież ze Szkoły Podstawowej w Jawtach Wielkich z wizytą w Bibliotece Pedagogicznej

W dniu 14 stycznia 2020 roku w Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej w Iławie odbyło się spotkanie z uczniami klasy VI i VII ze Szkoły Podstawowej w Jawtach Wielkich. Uczniowie mieli okazję zwiedzić Bibliotekę, zapoznać się z warsztatem informacyjnym oraz działalnością placówki podczas lekcji "Biblioteka jakiej nie znamy".


27.01.2020Spotkanie z bałwankiem

W grudniu i w styczniu Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Iławie gościła dzieci z Niepublicznego Przedszkola "Pluszak 1" i "Pluszak 2" w Iławie, dzieci z Niepublicznego Przedszkola "Guguś" oraz uczniów klas I-III z Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Iławie. Spotkania były okazją do poznania walorów zimy. Dzieci rozwiązywały zimowe zagadki, układały puzzle tradycyjne i interaktywne, łączyły obrazki w pary, grały w zimowe memory. Dzieci doskonale poradziły sobie ze wszystkimi zadaniami. Wizyta w bibliotece pogłębiła zainteresowanie dzieci książkami. Wszyscy poznali historię "Pana Płatka Śniegu". Według swojego pomysłu z przygotowanych elementów dzieci układały bałwana. Zimowe zajęcia odbyły się również w AZPO w Fijewie, w Przedszkolu Językowym. Wszyscy doskonale się bawili.


27.01.2020Zmiana godzin pracy Biblioteki w okresie ferii

W czasie ferii (od 20 stycznia do 31 stycznia) Biblioteka będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 15.00


16.01.2020Godziny pracy Biblioteki w okresie świątecznym

Poniedziałek 23 grudnia 10.00 - 15.00

W dniach 24 - 26 grudnia nieczynne

Piątek 27 grudnia 10.00 - 15.00

Poniedziałek 30 grudnia 10.00 - 15.00

We wtorek 31 grudnia 10.00 - 14.00

W środę 1 stycznia nieczynne


16.12.2019Uszatek i inne misie

W ostatnim tygodniu listopada Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Iławie zorganizowała zajęcia z okazji Dnia Pluszowego Misia. Na spotkanie z Misiem Uszatkiem do biblioteki przybyły dzieci z Niepublicznego Przedszkola Pluszak 1 i Pluszak 2 w Iławie. Miś odwiedził również grupy 3,4,5,6-latków w Przedszkolu w Rożentalu. Przedszkolaki dowiedziały się jak to z oklapniętym uszkiem było, i jak miś trafił do dzieci. Dzięki "misiowym zagadkom" dzieci poznały dużo ciekawostek o misiach bajkowych i tych prawdziwych. Atrakcyjną częścią zajęć było dobieranie w pary takich samych misiów, układanie ich według wielkości oraz wyszukiwanie ich cieni. Dzieci świetnie poradziły sobie w liczeniu do 10 dobierając odpowiednie dzbanki z miodem dla głodnych misiów. Układały "misiowe" domino i puzzle, grały w memory. Powstał też portret Misia, który dzieci ułożyły z różnej wielkości kółek. Wspólne świętowanie Dnia Pluszowego Misia odbyło się w miłej atmosferze. Dzieci doskonale się bawiły.


03.12.2019Dodatkowa sobota pracująca w grudniu

W grudniu Wypożyczalnia będzie czynna w dwie kolejne soboty: 7 i 14 XII w godz. 10.00-14.00.

Zapraszamy


28.11.2019Książki i katalogi

W dniu 25 listopada 2019 roku w Szkole Podstawowej w Gałdowie odbyły się lekcje biblioteczne dla uczniów klas IV-VIII. Z uczniami rozmawialiśmy o katalogach. Uczniowie wiedzą co to jest katalog biblioteczny; poznali różne ich rodzaje. Wiedzą, jak z nich korzystać. Wiedzą, jakie elementy zawierają karty katalogowe, i jak są ułożone w katalogach. Uczniowie poznali symbole literowe klasyfikacji literatury pięknej oraz symbole cyfrowe Uniwersalnej Klasyfikacji Dziesiętnej, dzielące literaturę wg dziedzin wiedzy. Uczniowie mieli również okazję zapoznać się z funkcjonowaniem katalogu online naszej Biblioteki.


28.11.2019Sieć współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy

Zapraszamy nauczycieli bibliotekarzy bibliotek szkolnych w dniu 4.12.2019 r. o godz. 1200 do bi­blio­­teki szkolnej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Sampławie na spot­kanie szkoleniowe sie­ci współpra­cy i samo­kształcenia nauczycieli bibliotekarzy powiatu iławskiego.

Osoby zainteresowane prosimy o potwierdzenie udziału w terminie do 29 listopada 2019 r. (e-mail: biblioteka.pedagogiczna@o2.pl lub bibliotekarze.wspolpraca@o2.pltel. 89 648-23-29).


21.11.2019Hans Christian Andersen i jego baśnie

W dniu 18 listopada w Szkole Podstawowej w Gałdowie odbyły się zajęcia edukacyjne dla uczniów klas I-III pt."Hans Christian Andersen i jego baśnie". Dzieci poznały krótką biografię duńskiego baśniopisarza, wysłuchały baśni "Calineczka". Uczniowie układali interaktywne puzzle i historyjkę obrazkową. Ćwiczyli spostrzegawczość i pamięć. Rozwiązali wszystkie zadania. Wszyscy doskonale się bawili.


21.11.2019Jesienne czwartki w bibliotece

We wrześniu, w październiku i w listopadzie, w czwartki Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna gościła dzieci 6-letnie z Miejskiego Przedszkola nr 5 i nr 6 oraz z Niepublicznego Przedszkola Pluszak w Iławie. Spotkania były okazją do poznania walorów jesieni. Dzieci rozwiązywały zagadki, układały interaktywne puzzle, rozpoznawały drzewa po liściach, wykazały się znajomością jesiennych owoców i warzyw. Przedszkolaki wysłuchały wiersza "Na straganie". Wizyta w bibliotece pogłębiła zainteresowanie dzieci książkami. Poprzez samodzielne wypożyczanie książek mogły przez chwilę stać się prawdziwymi bibliotekarzami. Dodatkowe gry i zabawy w sali terapii integracji sensorycznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej zapewniły dużo atrakcji i dobrego humoru.


21.11.2019Lokomotywa i inne wiersze Juliana Tuwima

W miesiącach październiku i listopadzie dzieci 6-letnie z Przedszkola Miejskiego nr 5 w Iławie i Niepublicznego Przedszkola Pluszak 1 w Iławie; dzieci 5- i 6-letnie z Przedszkola w Sampławie oraz uczniowie klas I-III z Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Iławie i uczniowie klasy I ze Szkoły Podstawowej w Sampławie uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych pt. "Lokomotywa i inne wiersze Juliana Tuwima". Dzieci wysłuchały wiersza "Lokomotywa", układały interaktywne puzzle. Doskonale poradziły sobie w quizie, rozwiązały wszystkie zadania. Zabawa w skojarzenia pokazała, że dzieci znają wiersze Juliana Tuwima. Zajęcia zorganizowała Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Iławie z okazji 125 rocznicy urodzin poety.


14.11.2019Studiujesz - dowiedz się

Zapraszamy studentów 26 listopada br. (wtorek) w godz. 15.30-16.30 do Czytelni na spotkanie szkoleniowe na temat warsztatu informacyjnego Biblioteki. Dowiedzą się Państwo jakie posiadamy zbiory, jak skutecznie poszukiwać literatury w naszych katalogach oraz ja­kie są podstawowe zasady tworzenia przypisów i bibliografii w pracach dyplomowych. Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu prosimy o kontakt tel. 89 648-23-29 lub e-mail: biblioteka.pedagogiczna@o2.pl do 22 listopada.


14.11.2019Zmiana godzin pracy Biblioteki

W dniu 21 listopada (czwartek) Biblioteka będzie czynna w godz. 10.00 - 16.00. Za utrudnienia przepraszamy.


14.11.2019Język filmu

W ramach współpracy Biblioteki z Zespołem Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie, w październiku i listopadzie odbyły się zajęcia edukacyjne Język filmu. Uczniowie klas pierwszych iławskiej Budowlanki mieli możliwość zaznajomienia się z podstawowymi pojęciami z zakresu języka filmu oraz poznania wybranych środków wyrazu charakterystycznych dla kina.


14.11.2019Czy warto czytać książki?

W dniu 6 listopada 2019 roku w Szkole Podstawowej w Sampławie odbyły się lekcje biblioteczne dla uczniów klasy II i III. Z uczniami rozmawialiśmy o bibliotece, o książkach, o tym "Czy warto czytać książki?". Uczniowie okazali się prawdziwymi specjalistami w rozwiązywaniu zagadek, rebusów. Doskonale wypadli w quizie "Co wiesz o bibliotece i książkach?". Wykonali poprawnie wszystkie zadania. Uczniowie wiedzą, jak należy zachowywać się w bibliotece i jak dbać o książki. Na zakończenie zajęć wszyscy uczniowie otrzymali zakładki do książek.


10.11.2019Sieć współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy

Zapraszamy nauczycieli bibliotekarzy bibliotek szkolnych w dniu 23 października 2019 r. o godz. 12.00 do bi­blio­­teki szkolnej Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie przy ul. Kopernika 8A (internat) na spot­kanie inicjujące działalność sie­ci współpra­cy i samo­kształcenia nauczycieli bibliotekarzy powiatu iławskiego w roku szkolnym 2019/2020.

Osoby zainteresowane prosimy o potwierdzenie udziału w terminie do 18 paździer­nika 2019 r. (e-mail: biblioteka.pedagogiczna@o2.pl lub bibliotekarze.wspolpraca@o2.pltel. 89 648-23-29).


15.10.2019
10.10.2019Dzieciństwo Karola Wojtyły

2 października uczniowie klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Rożentalu uczestniczyli w zajęciach "Wielki Polak - Karol Wojtyła". Zajęcia odbyły się z okazji Święta Szkoły oraz 15 rocznicy nadania szkole imienia Jana Pawła II. Spotkania poświęcone były dzieciństwu Karola Wojtyły. Przygotowana prezentacja i film "Felicjanek 10" przeniosły dzieci do Wadowic i Krakowa, gdzie Karol się urodził, chodził do szkoły, rozwijał swoje zainteresowania i spędzał czas na zabawie. W ramach podsumowania zajęć uczniowie sprawnie rozwiązali quiz papieski i ułożyli puzzle z kadr filmu "Felicjanek 10". Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali pamiątkowe zakładki do książek.


10.10.2019Zmiana godzin pracy Biblioteki

W dniu 14 października Biblioteka będzie czynna w godz. 10.00 - 15.00


07.10.2019Oferta zajęć

Dostępna jest oferta zajęć na rok szkolny 2019-2020. Zapraszamy.


12.09.2019

Zmiana godzin pracy Biblioteki

30 sierpnia (piątek) Biblioteka będzie czynna w godz. 10.00 - 17.00.


19.08.2019Zmiana godzin pracy Biblioteki w okresie wakacji

W czasie wakacji (od 21 czerwca do 31 sierpnia) Biblioteka będzie czynna:

poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek 9.00 - 15.00

sobota nieczynne


13.06.2019Sieć współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy

Zapraszamy nauczycieli bibliotekarzy bibliotek szkolnych 5 czerwca 2019 na spotkanie sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy powiatu iławskiego, poświęcone wykorzystaniu komiksu w pracy dydaktycznej. Spotkanie rozpocznie się o godz. 12.00.

Osoby zainteresowane prosimy o potwierdzenie udziału w terminie do 03 czerwca 2019 r. e-mail: bibliotekarze.wspolpraca@o2.pl lub tel. 89 648-23-29.


26.05.2019Hece w bibliotece

Taki tytuł miało spotkanie czytelnicze z grupą uczniów Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Iławie, mieszkających w internacie, które odbyło się 21 maja w Czytelni. Z radością i wielkim zaangażowaniem młodzi miłośnicy książek wykonywali przygotowane zadania: rozwiązywali krzyżówkę, poszukiwali przedmiotów na literę K, z Adelą i Adą bawili się w detektywów, wykonali test nt. Ani z Zielonego Wzgórza oraz poszukiwali Źródła zdrowego życia.


26.05.2019Szczęśliwy świat Muminków

W maju, w Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej w Iławie odbyły się zajęcia edukacyjne pod hasłem "Szczęśliwy świat Muminków" promujące czytelnictwo wśród dzieci. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klasy I c i I b ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Iławie oraz uczniowie klas I-III Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Iławie. Dzieci poznały sylwetkę autorki książek o Muminkach oraz głównych bohaterów jej opowiadań. Wysłuchały opowiadania "Nowi sąsiedzi w Dolinie Muminków". Rozwiązywały zagadki, układały interaktywne puzzle, historyjkę obrazkową oraz uczestniczyły w muminkowym quizie. Na zakończenie zajęć uczniowie otrzymali "Ordery Przyjaciela Muminka".


22.05.2019Z wizytą u słonia Trąbalskiego

W miesiącu kwietniu uczniowie klas I-III z Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Iławie oraz dzieci 5-6 letnie z Niepublicznego Przedszkola "Guguś" w Iławie , uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych "Z wizytą u słonia Trąbalskiego". Dzieci poznały wiele ciekawych informacji na temat słoni. Obejrzały prezentację wiersza Juliana Tuwima pt. "Słoń Trąbalski", układały interaktywne puzzle oraz rozwiązywały zadania doskonalące pamięć.


22.05.2019Zapraszamy nauczycieli kończących staż w r. szk. 2018/2019

27 maja 2019 (poniedziałek) w godz. 15.30-17.00 w Czytelni odbędzie się spotkanie dla nauczycieli powiatu iławskiego kończących staż w roku szkolnym 2018/2019 (wszystkie stopnie awan­su zawodowego).

W programie spotkania warsztat "Awans zawodowy nauczyciela - zakończenie stażu w roku szk. 2018/2019", który po­pro­wadzi Pan Grzegorz Grabski, ekspert ds. awansu zawodo­wego nauczycieli.

Zgłoszenie uczestnictwa tel. 89 648-23-29 (w godzinach pracy Biblioteki) lub e-mail: biblioteka.pedagogiczna@o2.pl liczba miejsc ograniczona!


14.05.2019Zmiana godzin pracy Biblioteki w dniu 30 kwietnia i 2 maja

We wtorek 30 kwietnia oraz czwartek 2 maja Biblioteka będzie czynna w godz. 9.00 - 15.00


24.04.2019Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół życzą pracownicy PCRE w Iławie

18.04.2019Świąteczna zmiana godzin pracy Biblioteki

W Wielki Piątek (19 kwietnia) Biblioteka czynna od 10.00 do 15.00.


17.04.2019Język filmu

W ramach współpracy Biblioteki z Zespołem Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie, na przełomie marca i kwietnia odbyły się zajęcia edukacyjne Język filmu. Uczniowie klas pierwszych iławskiej Budowlanki mieli możliwość zaznajomienia się z podstawowymi pojęciami z zakresu języka filmu oraz szerszego poznania wybranych środków wyrazu charakterystycznych dla kina.


09.04.2019Zwiastuny wiosny

Zwiastuny wiosny - to hasło zajęć, w których, w miesiącu marcu uczestniczyły dzieci 5-6 letnie z Niepublicznego Przedszkola "Guguś" w Iławie oraz uczniowie klas I-III z Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Iławie. Spotkanie było okazją do poznania pierwszych oznak wiosny a także do pogłębienia zainteresowań czytelniczych. Uczniowie rozwiązywali wiosenne zagadki, układali interaktywne puzzle oraz uczestniczyli w zabawach matematyczno-przyrodniczych. Wszyscy doskonale się bawili.


04.04.2019Nauczycielskie lektury

Zapraszamy nauczycieli i osoby zainteresowane pracą z dziećmi i młodzieżą do zapoznania się z publikacjami Wydawnictwa Pedagogicznego ZNP, prezentowanymi na wystawie w Bibliotece w dniach 22 marca - 12 kwietnia br.


24.03.2019Zapraszamy nauczycieli języka angielskiego na bezpłatne warsztaty

26 marca 2019 w godz. 14.00-16.00 w Czytelni odbędzie się spotkanie szkoleniowe dla nauczycieli powiatu iławskiego pod hasłem Technologie informacyjno-komunikacyjne na lekcjach angielskiego. Warsztaty poprowadzi Dariusz Kulesza, konsultant metodyczny Express Publishing. Uczestnicy szkolenia powinni przynieść ze sobą smartfon i laptop. Liczba miejsc ograniczona.


Chętnych do udziału w szkoleniu prosimy o zgłoszenie uczestnictwa tel. 89 648-23-29 (w godzinach pracy Biblioteki) lub e-mail: biblioteka.pedagogiczna@o2.plw terminie do 22 marca br.


10.03.2019Frazeologia - nie taka trudna

W dniu 27 lutego w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Iławie odbył się finał Międzyszkolnego Konkursu Frazeologicznego dla uczniów klas V szkół podstawowych powiatu iławskiego zorganizowanego z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Celem konkursu było podnoszenie sprawności językowej, wzbogacanie słownictwa oraz propagowanie wśród uczniów znajomości frazeologizmów. Do rywalizacji przystąpiło 12 uczniów. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu. Wszyscy doskonale sobie poradzili. Najwięcej punktów zdobyła Amelia Glinka z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wikielcu. Drugie miejsce po dogrywce zajął Artur Bojarowski ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Iławie. Trzecie miejsce przypadło Oliwii Zabłotnej ze Szkoły Podstawowej w Złotowie. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe, a wszyscy uczniowie pamiątkowe dyplomy. Organizatorem konkursu było Powiatowe Centrum Rozwoju Edukacji w Iławie, Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Iławie.


Gratulujemy wszystkim uczniom. Dziękujemy nauczycielom za przygotowanie uczniów oraz współpracę podczas realizacji konkursu.05.03.2019Spotkanie autorskie

W dniu 19 lutego w Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej w Iławie odbyło się spotkanie z panią Eweliną Woźniak, autorką książki "Dzień Ojca".


"Dzień ojca" jest debiutem literackim. To powieść obyczajowa, której akcja została osadzona w Warszawie. Opowiada historię pięciu kobiet, które borykają się z problemami, jakie mogą zdarzyć się w życiu każdemu z nas. Ale ta powieść jest nie tylko o kobietach. Autorka bardzo dużą uwagę zwraca na pozycję i rolę mężczyzny w rodzinie. Postawy i zachowania mężczyzn zostały tutaj pokazane z różnych perspektyw.


Uczestnicy spotkania przeczytali książkę. Przyznali, że wylali trochę łez nad jej kartkami, że powieść naładowana jest emocjami, że ma charakter terapeutyczny. Z sali padło wiele pytań, na które autorka udzieliła wyczerpujących odpowiedzi.


Ewelina Woźniak na co dzień mieszka i pracuje w Iławie. Z wykształcenia jest psychologiem i psychoterapeutką. Spotkanie poprowadziła pani Edyta Surdykowska, także psycholog i koleżanka autorki.


Pani Ewelino dziękujemy za spotkanie, a przede wszystkim za powieść "Dzień Ojca". Czekamy na kolejną!28.02.2019Spotkanie autorskie

1 marca 2019 (piątek) w godz. 9.30 - 11.30 Biblioteka będzie nieczynna (szkolenie).


Za utrudnienia przepraszamy.


24.02.2019Spotkanie autorskie

19 lutego o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie z panią Eweliną Woźniak autorką książki "Dzień Ojca". Spotkanie odbędzie się w Czytelni (piętro) naszej Biblioteki (ul. Kopernika 8A, internat "budowlanki" wejście od ronda).

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona. Osoby chętne prosimy o zgłoszenie uczestnictwa (tel. 89 648-23-29 lub e-mail biblioteka.pedagogiczna@o2.pl22.01.2019Zmiana godzin pracy Biblioteki w okresie ferii

W czasie ferii (od 21 stycznia do 1 lutego) Biblioteka będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 15.00


22.01.2019Spotkanie z bałwankiem

W grudniu i styczniu Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Iławie gościła dzieci z Przedszkoli "Pluszak 1" i "Pluszak 2" oraz uczniów klas I-III z Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Iławie. Spotkania były okazją do poznania walorów zimy. Dzieci rozwiązywały zimowe zagadki, układały puzzle, łączyły obrazki w pary. Atrakcją były zadania do wykonania na tablicy interaktywnej. Dzieci doskonale sobie z nimi poradziły. Wizyta w bibliotece pogłębiła zainteresowanie dzieci książkami. Wszyscy poznali historię "Pana Płatka Śniegu". Według swojego pomysłu z przygotowanych elementów dzieci układały bałwana. Dzieci doskonale się bawiły.


14.01.2019Godziny pracy Biblioteki w okresie świątecznym

Od poniedziałku 24 grudnia do środy 26 grudnia nieczynne

Czwartek 27 grudnia 9.00 - 15.00

Piątek 28 grudnia 9.00 - 15.00

Poniedziałek 31 grudnia 9.00 - 15.00

Wtorek 1 stycznia nieczynne


19.12.2018Jesienne czwartki w bibliotece

W okresie od września do końca listopada w czwartki Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Iławie gościła dzieci z iławskich przedszkoli. Spotkania były okazją do poznania walorów jesieni. Dzieci rozwiązywały zagadki, układały puzzle, rozpoznawały drzewa po liściach, wykazały się znajomością jesiennych owoców i warzyw. Przedszkolaki wysłuchały wiersza "Na straganie". Wizyta w bibliotece pogłębiła zainteresowanie dzieci książkami. Poprzez samodzielne wypożyczanie książek mogły przez chwilę stać się prawdziwymi bibliotekarzami. Dodatkowe gry i zabawy w sali terapii integracji sensorycznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej zapewniły dużo atrakcji i dobrego humoru.


15.12.2018Lekcje biblioteczne w SP w Gałdowie

W dniu 19 listopada w Szkole Podstawowej w Gałdowie odbyły się lekcje biblioteczne dla uczniów klas III, IV,V oraz klas VII-VIII. Uczniowie młodszych klas poznali budowę książki, dowiedzieli się, jakie elementy książki są ważne i potrzebne do sporządzenia karty katalogowej. Dzieci otrzymały do obejrzenia różne książki (bajki, opowiadania, słowniki, atlasy, tomiki poezji). Podczas omawiania zewnętrznych i wewnętrznych elementów książki - uczniowie wskazywali i nazywali poszczególne elementy. Atrakcją  dla wszystkich dzieci było podsumowanie zajęć - rozwiązywanie krzyżówki oraz quiz. Każdy uczestnik spotkania otrzymał schemat zewnętrznej budowy książki. "Od konieczności do przyjemności", to temat spotkania dla klas starszych. Rozmawialiśmy z uczniami o książkach i pożytku z czytania. Zaprezentowano młodzieży dziesięć ciekawych i wartościowych publikacji. Podczas zajęć uczniowie dokonali wyboru najciekawszych książek. Wskazali książki, które ich zdaniem, powinni poznać rodzice i nauczyciele. Karty pracy uczniów posłużyły także do diagnozy potrzeb czytelniczych prowadzonych przez nauczyciela bibliotekarza biblioteki szkolnej.


15.12.2018Spotkanie z książką

W dniu 5 grudnia 2018 uczniowie klas Ia, Ib, IIa, IIb Akademickiego Zespołu Placówek Oświatowych w Fijewie uczestniczyli w lekcjach bibliotecznych "Czy warto czytać książki"? - Na to pytanie uczniowie odpowiedzieli TAK!!! A dlaczego.? Bo rozwija wyobraźnię, uczy myślenia, wzbogaca słownictwo, dostarcza wiedzę. Dzieci znakomicie poradziły sobie z zagadkami, doskonale wypadły w quizie "Co wiesz o bibliotece i książkach?". Wykonały poprawnie wszystkie zadania. Uczniowie wiedzą jak należy zachowywać się w bibliotece i jak dbać o książki.


15.12.2018Dużo szczęścia, pomyślności, pogody ducha i wiary w lepsze jutro, życzą pracownicy Powiatowego Centrum Rozwoju Edukacji w Iławie

12.12.2018UWAGA

Dnia 24.12.2018 (poniedziałek) Powiatowe Centrum Rozwoju Edukacji w Iławie będzie nieczynne (odpracowano 08.12.2018 - sobota).

Za utrudnienia przepraszamy.


12.12.2018Zmiana godzin pracy Biblioteki w dniu 11 grudnia

We wtorek 11 grudnia w godz. 11.00 - 13.00 Biblioteka będzie nieczynna.

Za utrudnienia przepraszamy


30.11.2018Polskie symbole narodowe

W okresie od października do listopada 2018 roku w AZPO Fijewie, SP w Sampławie i w naszej Bibliotece odbywały się zajęcia edukacyjne dla klas I-IV pt. "Polskie symbole narodowe".

Zajęcia miały na celu przybliżenie uczniom dziejów Polski i Polaków oraz polskich symboli narodowych - godła, flagi i hymnu. W trakcie zajęć uczniowie dowiedzieli się, dlaczego godłem Polski jest biały orzeł. Jak zmieniał się jego wizerunek na przestrzeni dziejów naszej ojczyzny i czy zawsze miał koronę? Doskonale wiedzieli, co symbolizują kolor biały i czerwony na fladze oraz kiedy nasz flaga ma swoje święto. Uczniowie poznali też historię powstania hymnu napisanego przez Józefa Wybickiego na cześć polskiego wojska i jego dowódcy Jan Henryka Dąbrowskiego. Na zakończenie zajęć uczniowie podzieleni na zespoły układali godło Polski z puzzli otrzymanych z Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie.


30.11.2018Polska droga do niepodległości

Powiatowe Centrum Rozwoju Edukacji, Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Iławie włączyła się obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości Polski. W okresie od października do listopada 2018 roku w AZPO w Fijewie, SP w Sampławie i naszej Bibliotece odbyły się zajęciach pod hasłem "Polska droga do niepodległości", w których uczestniczyli uczniowie klas V i VI.

W ramach zajęć uczniowie dowiedzieli się jak to się stało, że Polska utraciła niepodległość i na 123 lata zniknęła z mapy Europy. W jaki sposób i dzięki komu ją odzyskała. Zapoznali się historią polskich walk o odzyskanie wolności. Poznali najważniejszych bohaterów - Twórców Niepodległej Polski. Dowiedzieli się, dlaczego warto obchodzić Narodowe Święto Niepodległości. Podczas zajęć uczniowie ułożyli hymn i godło Polski z puzzli otrzymanych z Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie. Na zakończenie każdy uczeń otrzymał krzyżówkę.


30.11.2018Dzień Pluszowego misia

W listopadzie Biblioteka włączyła się w obchody dnia Pluszowego Misia. Na spotkanie z misiem do biblioteki przybyły dzieci z przedszkola Pluszak.

Miś Uszatek, który "zna się z dziećmi nie od dziś" opowiedział przedszkolakom jak to się stało, że jego uszko oklapło i jak trafił do dzieci. Przedstawił przyjaciół, z którymi przeżywał najrozmaitsze przygody, ucząc przy okazji najmłodszych zasad dobrego wychowania, przyjaźni, tolerancji. Dzięki "misiowym zagadkom" dzieci poznały dużo ciekawostek o misiach bajkowych i tych prawdziwych. Nie zabrakło też głośnego czytania opowiadania, którego bohaterem był oczywiście Miś. Powstał również portret Misia, który dzieci ułożyły z różnej wielkości kółek. Uczestnicy zajęć świetnie poradzili sobie z odszukaniem cieni misiów. Układali misie według wielkości oraz wyszukiwali różnic w ich wyglądzie. Na zakończenie każde dziecko otrzymało kolorowankę.


30.11.2018Studiujesz - dowiedz się

Zapraszamy studentów 29 listopada br. (czwartek) w godz. 15.30-16.30 do Czytelni na spotkanie szkoleniowe na temat warsztatu informacyjnego Biblioteki. Dowiedzą się Państwo jakie posiadamy zbiory, jak skutecznie poszukiwać literatury w katalogach oraz ja­kie są podstawowe zasady tworzenia przypisów i bibliografii.

Osoby zainteresowane prosimy o potwierdzenie udziału w terminie do 26 listopada 2018 r. e-mail: biblioteka.pedagogiczna@o2.pl lub tel. 89 648-23-29.


19.11.2018Autor ma swoje prawa

W październiku i listopadzie uczniowie Zespołu Szkół. im. Konstytucji 3 Maja w Iławie oraz Akademickiego Zespołu Placówek Oświatowych w Fijewie, w ramach współpracy z Biblioteką, uczestniczyli w lekcjach bibliotecznych z zakresu prawa autorskiego. Młodzież miała okazję dowiedzieć się m.in.: kiedy i w jaki sposób można legalnie korzystać z cudzej twórczości, jakie mamy prawa jako twórcy różno­rodnych utworów, komu i w jakich sytuacjach wolno korzystać z naszego wizerunku, jakie są podstawowe zasady eksploatacji Internetu oraz co to znaczy "zawsze podawać źródła".


19.11.2018W filmowym kręgu

W październiku, w ramach współpracy Biblioteki z Zespołem Szkół w Lubawie, odbyły się zajęcia edukacyjne Język filmu. Uczniowie klas pierwszych lubawskiej placówki mieli możliwość zaznajomienia się z podstawowymi pojęciami z zakresu języka filmu oraz szerszego poznania wybranych środków wyrazu charakterystycznych dla kina.


19.11.2018100-lecie niepodległości Polski09.11.2018Kultura dwudziestolecia odrodzonej Polski - wystawa06.11.2018
100 lat niepodległości - wystawa06.11.2018
Bezpieczeństwo uczniów w Internecie - szkolenie

Zapraszamy nauczycieli szkół średnich 14 listopada 2018 o godz. 13.00 do Czytelni Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej w Iławie na bezpłatne szkolenie Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w Internecie. Nowe wyz­wania wychowawcze dla rodziców i szkoły, które odbędzie się w ramach otwartych spotkań sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli powiatu iławskiego.


Osoby zainteresowane prosimy o potwierdzenie udziału w terminie do 9 listopada 2018 r. e-mail: biblioteka.pedagogiczna@o2.pl lub tel. 89 648-23-29.

Serdecznie zapraszamy!


30.10.2018
Sieć współpracy i samokształcenia nauczycieli wychowania przedszkolnego

Powiatowe Centrum Rozwoju Edukacji w Iławie, Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Iławie zaprasza nauczycieli wychowania przedszkolnego powiatu iławskiego w dniu 29 października 2018 r. na spotkanie sieci współpracy i samokształcenia poświęcone wykorzystaniu technologii informacyjno-komunikacyjnej w pracy z dziećmi. Spotkanie rozpocznie się o godz. 15.30 w czytelni biblioteki.


Osoby zainteresowane prosimy o potwierdzenie udziału w terminie do 26 października 2018 r. e-mail: biblioteka.pedagogiczna@o2.pl lub tel. 89 648-23-29.16.10.2018Zmiana godzin pracy biblioteki

Godziny pracy biblioteki w dniu 12.09.2018r. od 11.00 do 16.00.
Za utrudnienia przepraszamy


09.10.2018
Sieć współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy

Zapraszamy nauczycieli bibliotekarzy bibliotek szkolnych w dniu 17 października 2018 r. o godz. 12.00 do biblioteki szkolnej Szkoły Podstawowej Nr 5 w Iławie przy ul. Wiejskiej 11 na spotkanie inicjujące działalność sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy powiatu iławskiego w roku szkolnym 2018/2019.


Osoby zainteresowane prosimy o potwierdzenie udziału w terminie do 12 października 2018 r. e-mail: biblioteka.pedagogiczna@o2.pl lub bibliotekarze.wspolpraca@o2.pl lub tel. 89 648-23-29.02.10.2018Szkolenie Awans zawodowy nauczyciela

10 września 2018 (poniedziałek) w godz. 15.00-17.00 w Czytelni odbędzie się spotkanie dla nauczycieli powiatu iławskiego pod hasłem "Awans zawodowy nauczyciela - aktualne uregulowania prawne ".


Chętnych do udziału w szkoleniu prosimy o zgłoszenie uczestnictwa tel. 89 648-23-29 (w godzinach pracy Biblioteki) lub e-mail: biblioteka.pedagogiczna@o2.pl w nieprzekraczalnym terminie do 6 września br. (czwartek).


Serdecznie zapraszamy.


02.09.2018
ARCHIWUM AKTUALNOŚCI


Zmiana godzin pracy Biblioteki w okresie wakacji

W czasie wakacji (od 25 czerwca do 31 sierpnia) Biblioteka będzie czynna: poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek 9.00 - 15.00, sobota nieczynne


21.06.2018
Sieć współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy

Zapraszamy nauczycieli bibliotekarzy bibliotek szkolnych 13 czerwca 2018 na spotkanie sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy powiatu iławskiego, poświęcone wykorzystaniu mediów społecznościowych w edukacji. Spotkanie rozpocznie się o godz. 12.00.

Osoby zainteresowane prosimy o potwierdzenie udziału w terminie do 11 czerwca 2018 r. (tel. 89 648 23 29, e-mail: biblioteka.pedagogiczna@o2.pl lub bibliotekarze.wspolpraca@o2.pl


27.05.2018
Spotkanie sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli wychowania przedszkolnego

Powiatowe Centrum Rozwoju Edukacji w Iławie, Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Iławie zaprasza nauczycieli wychowania przedszkolnego powiatu iławskiego w dniu 29 maja 2018 r. na spotkanie sieci współpracy i samokształcenia poświęcone wykorzystaniu technologii informacyjno-komunikacyjnej w pracy dydaktycznej nauczyciela . Spotkanie rozpocznie się o godz. 15.30 w czytelni biblioteki.

Osoby zainteresowane prosimy o potwierdzenie udziału w terminie do 25 maja 2018 r. (tel. 89 648 23 29, e-mail: biblioteka.pedagogiczna@o2.pl


17.05.2018Szkolenie dla nauczycieli odbywających staż na wszystkie stopnie awansu zawodowego oraz opiekunów stażu

21 maja 2018 (poniedziałek) w godz. 15.30-17.00 w Czytelni odbędzie się spotkanie dla nauczycieli powiatu iławskiego pod hasłem "Awans zawodowy nauczyciela - zakończenie stażu dla nauczyciela i opiekuna stażu".

Chętnych do udziału w szkoleniu prosimy o zgłoszenie uczestnictwa tel. 89 648-23-29 (w godzinach pracy Biblioteki) lub e-mail: biblioteka.pedagogiczna@o2.pl w nieprzekraczalnym terminie do 17 maja (czwartek).


09.05.2018Zmiana godzin pracy Biblioteki w dniu 30 kwietnia i 4 maja

W poniedziałek 30 kwietnia oraz piątek 4 maja Biblioteka będzie czynna w godz. 9.00 - 15.00


28.04.2018Uczymy nowocześnie - WebQuest

Zapraszamy nauczycieli szkół średnich 18 kwietnia 2018 o godz. 12.30 do Czytelni Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej w Iławie na bezpłatne szkolenie z zakresu wykorzystania w pracy nauczyciela technologii informacyjnej i komunikacyjnej Uczymy nowocześnie. WebQuest - metoda projektu w oparciu o Internet, które odbędzie się w ramach otwartych spotkań sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli powiatu iławskiego.

Osoby zainteresowane prosimy o potwierdzenie udziału w terminie do 16 kwietnia 2018 r.(e-mail: biblioteka.pedagogiczna@o2.pl lub tel. 89 648-23-29.

Serdecznie zapraszamy!


08.04.2018Zmiana godzin pracy Biblioteki w dniu 30 marca

W piątek 30 marca Biblioteka będzie czynna w godz. 9.00 - 15.00


27.03.2018Dzieciństwo Karola Wojtyły

W dniu 22 marca uczniowie klasy III g ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Iławie uczestniczyli w zajęciach "Dzieciństwo Karola Wojtyły". Podczas zajęć dzieci miały okazję dowiedzieć się, czym interesował się mały Karol i jakie miał marzenia. Z dużym zainteresowaniem oglądały film, który przeniósł je do czasów Karola spędzonych w krakowskiej kamienicy przy ulicy Felicjanek 10. Uczniowie układali puzzle przedstawiające kadry z filmu oraz uczestniczyli w quizie papieskim. Bez problemu wykonali wszystkie zadania. Dzieci doskonale się bawiły.

ZdjęciaTUTAJ.


25.03.2018Sieć współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy

Zapraszamy nauczycieli bibliotekarzy bibliotek szkolnych 21 marca 2018 o godz. 12.00 do biblioteki szkolnej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Iławie przy ul. Gen. Wł. Andersa 7 na spotkanie sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy powiatu iławskiego.

Osoby zainteresowane prosimy o potwierdzenie udziału w terminie do 16 marca 2018 r.(e-mail: biblioteka.pedagogiczna@o2.pl lub bibliotekarze.wspolpraca@o2.pl lub tel. 89 648-23-29.

Serdecznie zapraszamy!


11.03.2018Od konieczności do przyjemności

Od listopada do lutego w Bibliotece odbywały się zajęcia edukacyjne pod hasłem "Od konieczności do przyjemności", promujące książkę i czytanie wśród uczniów kl. V-VII Samorządowej Szkoły Podstawowej Nr 3 w Iławie. Podczas zajęć uczniowie rozmawiali na temat pożytków z czytania oraz wzięli udział w pogadance ilustrowanej prezentacją multimedialną, w trakcie której zapoznali się z kilkunastoma ciekawymi i wartościowymi publikacjami literatury młodzieżowej. W trakcie prezentacji uczniowie uczestniczyli w tworzeniu rankingu najciekawszych z zaprezentowanych książek.


02.03.2018Sieć współpracy i samokształcenia nauczycieli wychowania przedszkolnego

Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Iławie zaprasza nauczycieli wychowania przedszkolnego powiatu iławskiego w dniu 13 marca 2018 r. na spotkanie sieci współpracy i samokształcenia poświęcone wykorzystaniu technologii informacyjno-komunikacyjnych w pracy dydaktycznej nauczyciela. Spotkanie rozpocznie się o godz. 15.30 w czytelni biblioteki.

Osoby zainteresowane prosimy o potwierdzenie udziału w terminie do 12 marca 2018 r.(e-mail: biblioteka.pedagogiczna@o2.pl lub tel. 89 648-23-29.

Serdecznie zapraszamy!


02.03.2018


Zmiana godzin pracy Biblioteki 9 lutego

W piątek 9 lutego Biblioteka będzie czynna w godz. 9.00 - 16.00. Przepraszamy za utrudnienia!


05.02.2018Spotkanie z bałwankiem w bibliotece

W grudniu i styczniu Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Iławie gościła dzieci z iławskich przedszkoli oraz uczniów klas IV, V, VI ZET z Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Iławie na zajęciach edukacyjnych. Spotkania były okazją do poznania walorów zimy. Dzieci rozwiązywały zimowe zagadki, układały puzzle, łączyły obrazki w pary. Wizyta w bibliotece pogłębiła zainteresowanie dzieci książkami. Dzieci poznały historię "Pana Płatka Śniegu", układały z gotowych elementów bałwana oraz rozwiązywały zimowy quiz. Wszyscy doskonale się bawili.

ZdjęciaTUTAJ.


21.01.2018Zmiana godzin pracy Biblioteki w okresie ferii!

W czasie ferii (od 22 stycznia do 3 lutego) Biblioteka będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 15.00.


15.01.2018Godziny pracy Biblioteki w okresie świątecznym

Środa 27 grudnia 9.00 - 15.00
Czwartek 28 grudnia 9.00 - 15.00
Piątek 29 grudnia 9.00 - 15.00


20.12.2017Jak skutecznie i efektownie wykorzystać tablicę interaktywną

W dniu 6 grudnia w Po­wiatowym Centrum Kształcenia Praktycznego w Iławie odbyło się szko­lenie z zakresu wykorzystania w pracy nauczyciela technologii informacyjnej i komunikacyjnej "Jak skutecznie i efektownie wykorzystać tablicę interaktywną", które odbyło się w ra­mach otwartych spotkań sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli powiatu iławskiego. Organizatorem szkolenia było Powiatowe Centrum Rozwoju Edukacji w Iławie, Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Iławie. Szkolenie przeprowadził Pan Jerzy Dorożko - konsultant ds. informatyki i wykorzystania technologii informacyjnych i komunikacyjnych w edukacji z Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu.

10.12.2017Urodziny Misia Uszatka

W listopadzie Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Iławie postanowiła uczcić 60 urodziny Misia Uszatka, który "zna się z dziećmi nie od dziś". Na spotkanie z Uszatkiem do biblioteki przybyły dzieci z przedszkola Majka, Pluszak, Guguś i uczniowie klasy pierwszej Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Iławie. Znany Miś odwiedził również grupę Motylki i Biedronki z Akademickiego Zespołu Placówek Oświatowych w Fijewie. Przedszkolaki dowiedziały się jak to z oklapniętym uszkiem było i jak miś Uszatek trafił do dzieci. Dzięki "misiowym zagadkom" dzieci poznały dużo ciekawostek o misiach bajkowych i tych prawdziwych. Przedszkolaki świetnie poradziły sobie z wszystkimi zadaniami. Nie zabrakło też głośnego czytania opowiadania, którego bohaterem był oczywiście Miś Uszatek. Powstał również portret Misia, który dzieci ułożyły z różnej wielkości kółek. Na zakończenie każde dziecko otrzymało kolorowankę.

ZdjęciaTUTAJ.


10.12.2017Jesienne czwartki przedszkolaków w PCRE w Iławie

W okresie od września do końca listopada w czwartki Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Iławie gościła dzieci z iławskich przedszkoli. Spotkania były okazją do poznania walorów jesieni. Dzieci rozwiązywały zagadki, układały puzzle, rozpoznawały drzewa po liściach, wykazały się znajomością jesiennych owoców i warzyw. Przedszkolaki wysłuchały wiersza "Szal pani Jesieni". Samodzielnie wykonywały szale z liści. Wizyta w bibliotece pogłębiła zainteresowanie dzieci książkami. Poprzez samodzielne wypożyczanie książek mogły przez chwilę stać się prawdziwymi bibliotekarzami. Dodatkowe gry i zabawy w sali terapii integracji sensorycznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej zapewniły dużo atrakcji i dobrego humoru.

ZdjęciaTUTAJ.


05.12.2017Jak powstał Plastuś

W październiku uczniowie klas I a, I b, I c Szkoły Podstawowej nr 1 w Iławie i kl. I c Szkoły Podstawowej nr 4 w Iławie uczestniczyli w zajęciach pt. "Jak powstał Plastuś". Dzieci poznały małego ludzika ulepionego z plasteliny, z dużym, czerwonym nosem i odstającymi uszami, który opowiedział o przygodach, jakie przeżył w piórniku Tosi. Uczniowie przyporządkowywali obrazki do tytułu rozdziału książki, wyszukiwali przybory szkolne mieszkające w piórniku, rozwiązywali quiz o bohaterach Plastusiowego Pamiętnika. Układali też puzzle i postać Plastusia. Zajęcia sprawiły dzieciom wiele radości, jednocześnie przypomniały o niedocenionej roli twórczości Marii Kownackiej. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali kolorowanki.


05.12.2017
Biblioteka - Wypożyczalnia

29.11.2017r. (środa) czynne w godzinach 11.30 - 15.00

06.12.2017r. (środa) czynne w godzinach 08.00 - 11.40

Za utrudnienia przepraszamy

27.11.2017Gimnazjaliści z Grabowa z wizytą w Bibliotece

20 listopada uczniowie kl. III gimnazjum Szkoły Podstawowej im. Księ­dza Biskupa Bernarda Czaplińskiego w Grabowie wraz z opiekunami odwiedzili Bibliotekę. Młodzież miała okazję zwiedzić placówkę i zapoznać się z jej działalnością. W trakcie wizyty gimnazjaliści uczestniczyli w za­jęciach edukacyjnych promujących książkę i czytelnic­two pod hasłem "Od ko­nieczności do przyjemności". Spotkanie odbyło się w ramach realizacji przez szkołę Priorytetu IV. Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.26.11.2017Jak skutecznie i efektownie wykorzystać tablicę interaktywną

Powiatowe Centrum Rozwoju Edukacji w Iławie, Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Iławie zaprasza nauczycieli szkół średnich w dniu 6.12.2017 r. o godz. 12.00 do Po­wiatowego Centrum Kształcenia Praktycznego w Iławie przy ul. 1 Maja 8A na bezpłatne szko­lenie z zakresu wykorzystania w pracy nauczyciela technologii informacyjnej i komunikacyjnej Jak skutecznie i efektownie wykorzystać tablicę interaktywną, które odbędzie się w ra­mach otwartych spotkań sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli powiatu iławskiego.

Osoby zainteresowane prosimy o potwierdzenie udziału w nieprzekraczalnym terminie do 1 grudnia 2017 r. (e-mail: biblioteka.pedagogiczna@o2.pl lub tel. 89 648-23-29. Liczba miejsc ograniczona.

Serdecznie zapraszamy!


26.11.2017Mieszkańcy Stumilowego Lasu

Od września do listopada w Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej w Iławie odbywały się zajęcia edukacyjne pt. "Mieszkańcy Stumilowego Lasu", w których uczestniczyły dzieci z przedszkoli : Pluszak, Majka i Przedszkola Miejskiego nr 5 w Iławie. Kubusia Puchatka i jego przyjaciół przedszkolaki poznały oglądając prezentację multimedialną. Dzieci nauczyły się Kubusiowej wyliczanki, wyszukiwały przysmaki dla Prosiaczka, Kłapouchego, Kubusia i Królika oraz układały puzzle. Pomogły Puchatkowi przejść przez labirynt w poszukiwaniu miodu a Kłapouchemu odnaleźć zagubiony ogonek. Obejrzały też film pt."Prawdziwy przyjaciel". Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały kolorowanki.

ZdjęciaTUTAJ.


21.11.2017
O prawie autorskim na spotkaniach z młodzieżą

20 października uczniowie kl. IV E Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie oraz 30 i 31 października uczniowie klas drugich technikum Zespołu Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych poświęconych prawu autorskiemu. Młodzież miała okazję dowiedzieć się m.in.: kiedy i w jaki sposób można legalnie korzystać z cudzej twórczości, jakie mamy prawa jako twórcy różno­rodnych utworów, komu i w jakich sytuacjach wolno korzystać z naszego wizerunku, jakie są podstawowe zasady eksploatacji Internetu oraz co to znaczy "zawsze podawać źródła".


03.11.2017
Szczęśliwy świat Muminków

W październiku dzieci z iławskich przedszkoli Pluszak 1, Pluszak 2 i Majka, najmłodsi uczniowie Zespołu Szkół w Dobrzykach (klasy 0, I, II) oraz dzieci 5-6 letnie i uczniowie klas Ia, Ib, III Akademickiego Zespołu Placówek Oświatowych w Fijewie wzięli udział w zajęciach edukacyjnych pt. "Szczęśliwy świat Muminków". Dzieci poznały bohaterów "Doliny Muminków", wysłuchały opowiadania "Nowi sąsiedzi w Dolinie Muminków". Rozwiązywały zagadki, układały puzzle, historyjkę obrazkową, grały w domino, bingo oraz uczestniczyły w muminkowym quizie. Wszyscy doskonale się bawili.

ZdjęciaTUTAJ.


02.11.2017Studiujesz - dowiedz się

Zapraszamy studentów 26 października br. (czwartek) w godz. 15.30-16.30 do Czytelni na spotkanie szkoleniowe na temat warsztatu informacyjnego Biblioteki. Dowiedzą się Państwo jakie posiadamy zbiory, jak skutecznie poszukiwać literatury w naszych katalogach oraz ja­kie są podstawowe zasady tworzenia przypisów i bibliografii w pracach dyplomowych. Osoby zainteresowane prosimy o potwierdzenie udziału w terminie do 23 października 2017 r. e-mail: biblioteka.pedagogiczna@o2.pl lub tel. 89 648-23-29.


15.10.2017Dzień Głośnego Czytania

Dnia 29 września z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Iławie włączyła się w tę akcję propagując głośne czytanie wśród najmłodszych czytelników. Czytanie dziecku na głos wzbogaca jego język, uczy myślenia, rozwija pamięć i wyobraźnię. Ułatwia też naukę oraz kształtuje nawyk czytania i zdobywania wiedzy na całe życie. Dwie grupy z przedszkola Pluszak - "Żółwiki" i "Elfy" poznały niesamowite przygody Franklina, Niebieskiego Króliczka oraz dowiedziały się skąd jeże mają kolce. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem wysłuchały czytanych opowiadań. Lektorem była Danuta Szeluga pracownik biblioteki.

ZdjęciaTUTAJ.


12.10.2017Jan Brzechwa - Profesor serdecznego uśmiechu

W dniu 27 września 2017 roku przedszkolaki z Akademickiego Zespołu Placówek Oświatowych w Fijewie, poznały życie i twórczość poety dziecięcej radości Jana Brzechwy. Przygotowana wystawa składająca się z ilustrowanych plansz przeniosła zwiedzających w świat wierszy, które nie tylko uczą, bawią ale i wzruszają. Dzieci wysłuchały kilku wybranych wierszy poety. Wzięły również udział w lekcji kleksografii. Nie zabrakło zabawy w szycie. Na zakończenie zajęć każde dziecko otrzymało kolorowankę z wybranym bohaterem wierszy poety. Wystawa oraz towarzyszące jej zajęcia miały na celu popularyzowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Zajęcia odbyły się w AZPO w Fijewie.

ZdjęciaTUTAJ.


12.10.2017Franklin i książka z biblioteki

W dniach od 22 września do 6 października 2017 roku Bibliotekę Pedagogiczną w Iławie wraz z opiekunami odwiedziły dzieci z przedszkola Pluszak i Majka w Iławie. Spotkania miały na celu promowanie czytelnictwa i biblioteki wśród najmłodszych. W trakcie zajęć przedszkolaki poznały historię książki wypożyczonej przez Franklina z biblioteki. Dzieci dowiedziały się co należy zrobić, gdy zgubi się książkę z biblioteki. Bez problemu rozwiązywały zadania przygotowane przez Franklina. Układały puzzle i postać żółwika. Wspólnie z Franklinem odnalazły drogę do zagubionej książki. Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało kolorowankę.

ZdjęciaTUTAJ.


12.10.2017Sieć współpracy i samokształcenia nauczycieli wychowania przedszkolnego

Zapraszamy nauczycieli wychowania przedszkolnego w dniu 24 października 2017 r. o godz. 15.30 do czytelni Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej w Iławie, przy ul. Kopernika 8A na spot­kanie inicjujące działalność sie­ci współpracy i samokształcenia nauczycieli wychowania przedszkolnego powiatu iławskiego w roku szkol­nym 2017/2018. Osoby zainteresowane prosimy o potwierdzenie udziału w terminie do 20 października 2017 r. e-mail: biblioteka.pedagogiczna@o2.pl lub tel. 89 648-23-29.


12.10.2017Sieć współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy

Zapraszamy nauczycieli bibliotekarzy bibliotek szkolnych w dniu 18 października 2017 r. o godz. 12.00 do biblioteki szkolnej Szkoły Podstawowej Nr 3 w Iławie przy ul. Niepodległości 11A na spotkanie inicjujące działalność sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy powiatu iławskiego w roku szkolnym 2017/2018, poświęcone wykorzystaniu technologii informacyjnokomunikacyjnych w pracy dydaktycznej nauczyciela bibliotekarza. Osoby zainteresowane prosimy o potwierdzenie udziału w terminie do 13 października 2017 r. e-mail: biblioteka.pedagogiczna@o2.pl lub bibliotekarze.wspolpraca@o2.pl lub tel. 89 648-23-29.


07.10.2017

Uczniowie Budowlanki na zajęciach edukacyjnych

5 czerwca w Bibliotece gościła klasa II lm z Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie. Młodzież uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych poświęconych prawu autorskiemu oraz środkom wyrazu filmowego. Spotkanie odbyło się w ramach współpracy obu placówek przy realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

ZdjęciaTUTAJ.


20.06.2017Zmiana godzin pracy Biblioteki w okresie wakacji

W czasie wakacji (od 26 czerwca do 1 września) Biblioteka będzie czynna: poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek 9.00 - 15.00, sobota nieczynne


20.06.2017Zmiana godzin pracy Biblioteki 16 czerwca

W dniu 16 czerwca (piątek) Biblioteka będzie czynna w godz. 9.00 - 15.00


08.06.2017Sieć współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy


Zapraszamy nauczycieli bibliotekarzy bibliotek szkolnych w dniu 7 czerwca 2017 r. na spotkanie sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy powiatu iławskiego. Spotkanie rozpocznie się o godz. 12.00. Osoby zainteresowane prosimy o potwierdzenie udziału w terminie do dnia 2 czerwca 2017 r. tel. 89 648-23-29 lub e-mail: biblioteka.pedagogiczna@o2.pl lub bibliotekarze.wspolpraca@o2.pl


28.05.2017Sieć współpracy i samokształcenia nauczycieli języka polskiego


Zapraszamy nauczycieli języka polskiego w dniu 30 maja 2017 r. o godz. 15.30 na ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie sieci współpracy i samokształcenia. Osoby zainteresowane prosimy o potwierdzenie udziału w terminie do dnia 26 maja 2017 r. tel. 89 648-23-29 lub e-mail: biblioteka.pedagogiczna@o2.pl lub j.polski.wspolpraca@o2.pl


16.05.2017Uczniowie z suskiej podstawówki z wizytą w Bibliotece Pedagogicznej

W dniu 5 maja uczniowie klas II d i e z Publicznej Sześcioklasowej Szkoły Podstawowej w Suszu uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych zorganizowanych przez Powiatowe Centrum Rozwoju Edukacji w Iławie, Powiatową Bibliotekę Pedagogiczną w Iławie. Z uczniami rozmawialiśmy o bibliotece, o książkach, o tym "Czy warto czytać książki?". W zajęciach towarzyszyli nam bohaterowie znanych bajek i wierszy. Uczniowie okazali się prawdziwymi specjalistami w rozwiązywaniu zagadek, rebusów. Uczniowie poznali również najważniejsze wydarzenia z życia Jana Brzechwy. Przenieśli się do "Akademii Pana Kleksa" na lekcję kleksografii i wysłuchali inscenizacji wiersza "Kaczka Dziwaczka". Podsumowaniem zajęć był quiz "Czy znasz Jana Brzechwę i jego wiersze?" Wszyscy doskonale się bawili. Zajęcia przygotowały i prowadziły Danuta Klukowska i Danuta Szeluga.

ZdjęciaTUTAJ.


11.05.2017


Zapraszamy nauczycieli odbywających staż na wszystkie stopnie awansu zawodowego oraz opiekunów stażu


16 maja 2017 r. w godz. 15.30-17.00 w Czytelni odbędzie się spotkanie dla nauczycieli powiatu iławskiego pod hasłem "Awans zawodowy nauczyciela - zakończe­nie stażu dla nauczyciela i opiekuna stażu". Chętnych do udziału w szkoleniu prosimy o zgłoszenie uczestnictwa tel. 89 648-23-29 (w godzinach pracy Biblioteki) lub e-mail: biblioteka.pedagogiczna@o2.pl w nieprzekraczalnym terminie do dnia 12 maja br.


07.05.2017Zmiana godzin pracy Biblioteki 2 maja

2 maja (wtorek) Biblioteka będzie czynna w godz. 9.00 - 15.00.


21.04.2017
Dzieciństwo Karola Wojtyły

7 i 11 kwietnia uczniowie klas II b i II f z Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Iławie uczestniczyli w zajęciach "Dzieciństwo Karola Wojtyły". Podczas zajęć dzieci miały okazję dowiedzieć się, czym interesował się mały Karol i jakie miał marzenia. Z dużym zainteresowaniem oglądały film, który przeniósł ich do czasów Karola spędzonych w krakowskiej kamienicy przy ulicy Felicjanek 10. Uczniowie układali puzzle przedstawiające kadry z filmu oraz uczestniczyli w quizie papieskim. Dzieci doskonale się bawiły. Na zakończenie spotkania każda klasa otrzymała pamiątkowy dyplom oraz kolorowanki.

ZdjęciaTUTAJ.


20.04.2017Godziny pracy Biblioteki w okresie świątecznym


Godziny pracy Biblioteki w okresie świątecznym:
Czwartek 13 kwietnia 9.00 - 15.00
Piątek 14 kwietnia 9.00 - 15.00
Poniedziałek 17 kwietnia nieczynne
Wtorek 18 kwietnia 9.00 - 15.00


09.04.2017Czy warto czytać książki

W dniu 28 marca 2017 roku uczniowie klasy II i Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Iławie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych zorganizowanych przez Powiatowe Centrum Rozwoju Edukacji w Iławie, Powiatową Bibliotekę Pedagogiczną w Iławie. Z uczniami rozmawialiśmy o bibliotece, o książkach, o tym "Czy warto czytać książki?". W zajęciach towarzyszyli nam bohaterowie znanych bajek. Uczniowie okazali się prawdziwymi specjalistami w rozwiązywaniu zagadek, rebusów i krzyżówek Dzieci wiedzą, jak należy zachowywać się w bibliotece i jak dbać o książki. Na pamiątkę spotkania uczniowie otrzymali zakładki do książek.

ZdjęciaTUTAJ.


28.03.2017Sieć współpracy i samokształcenia nauczycieli języka polskiego

W dniu 27 marca w czytelni biblioteki odbyło się kolejne spotkanie sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli języka polskiego powiatu iławskiego. Spotkanie poprowadziła pani Aneta Bielaszka z Powiatowego Centrum Rozwoju Edukacji w Nowym Mieście Lubawskim. Pani Bielaszka przedstawiła i omówiła dwa wybrane narzędzia TIK wspomagające pracę nauczyciela: Kahoot i Quizizz. Pokazała jak można tworzyć interaktywne testy, prace domowe sprawdzające wiedzę uczniów. Pokazała jak wykorzystać do tego telefony komórkowe uczniów.

ZdjęciaTUTAJ.


28.03.2017Sieć współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy

Zapraszamy nauczycieli bibliotekarzy bibliotek szkolnych w dniu 5 kwietnia 2017 r. na spotkanie sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy powiatu iławskiego. Spotkanie rozpocznie się o godz. 1200.

Osoby zainteresowane prosimy o potwierdzenie udziału w terminie do 31 marca 2017 r. (e-mail: biblioteka.pedagogiczna@o2.pl lub bibliotekarze.wspolpraca@o2.pl tel. 89 648-23-29).


23.03.2017Szczęśliwy świat Muminków

W dniu 22 marca w Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej w Iławie odbyły się zajęcia edukacyjne pt. "Szczęśliwy świat Muminków". W zajęciach uczestniczyli uczniowie klasy II h z Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Iławie. Uczniowie poznali bohaterów "Doliny Muminków", wysłuchali opowiadania "Nowi sąsiedzi w Dolinie Muminków". Uczniowie rozwiązywali zagadki, układali puzzle oraz uczestniczyli w muminkowym quizie. Na zakończenie zajęć otrzymali "Ordery Przyjaciela Muminka".

ZdjęciaTUTAJ.


23.03.2017Zwiastuny wiosny

Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Iławie gościła w marcu uczniów klas IV-VI z Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Iławie oraz uczniów klasy III e z Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Iławie. Spotkania były okazją do poznania pierwszych oznak wiosny, a także do pogłębiania zainteresowań czytelniczych. Uczniowie rozwiązywali krzyżówki, wiosenne zagadki, układali puzzle oraz uczestniczyli w zabawach matematyczno-przyrodniczych. Wszyscy doskonale się bawili.

ZdjęciaTUTAJ.


21.03.2017
Sieć współpracy i samokształcenia nauczycieli języka polskiego

Zapraszamy nauczycieli języka polskiego w dniu 27 marca 2017 r. o godz. 15.30 na spotkanie sieci współpracy i samokształcenia. Osoby zainteresowane prosimy o potwierdzenie udziału w terminie do dnia 23 marca 2017 r. (tel. 89 648-23-29; (e-mail: biblioteka.pedagogiczna@o2.pl lub j.polski.wspolpraca@o2.pl

ZdjęciaTUTAJ.


13.03.2017Suska młodzież z wizytą w Bibliotece

1 marca Powiatową Bibliotekę Pedagogiczną w Iławie odwiedziła grupa uczniów z Zespołu Szkół im. Ireny Kosmowskiej w Suszu. Młodzież miała okazję zwiedzić Bibliotekę i zapoznać się z działalnością placówki. Przyszli ekonomiści uczestniczyli również w zajęciach edukacyjnych na temat języka filmu. Spotkanie prowadziła Aniela Florkiewicz.

ZdjęciaTUTAJ.


03.03.2017Sieć współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy

Zapraszamy nauczycieli bibliotekarzy bibliotek szkolnych w dniu 22 lutego 2017 r. na spotkanie sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy powiatu iławskiego do biblioteki szkolnej Gimnazjum Samorządowego nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Iławie przy ul. Kościuszki 2A. Spotkanie rozpocznie się o godz. 12.00.

Osoby zainteresowane udziałem z spotkaniu prosimy o potwierdzenie udziału w terminie do 20 lute­go 2017 r. (e-mail: biblioteka.pedagogiczna@o2.pl lub bibliotekarze.wspolpraca@o2.pl tel. 89 648-23-29).


13.02.2017Zmiana godzin pracy Biblioteki w okresie ferii!

W czasie ferii (od 23 stycznia do 4 lutego) Biblioteka będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 15.00.


23.12.2016Godziny pracy Biblioteki w okresie świątecznym

Piątek 23 grudnia 9.00 - 15.00

Wtorek 27 grudnia 9.00 - 15.00

Środa 28 grudnia 9.00 - 15.00

Czwartek 29 grudnia 9.00 - 15.00

Piątek 30 grudnia 9.00 - 15.00


15.12.2016Sieć współpracy i samokształcenia nauczycieli języka polskiego

W dniu 29 listopada w czytelni biblioteki odbyło się kolejne spotkanie sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli języka polskiego powiatu iławskiego. Spotkanie poprowadziła pani Anna Szeląg z Warmińsko-Mazurskiej Biblioteki Pedagogicznej w Elblągu. Pani Szeląg przedstawiła i omówiła kilka wybranych narzędzi TIK wspomagających pracę nauczyciela. Pokazała jak można tworzyć elektroniczne książeczki, ciekawe komiksy, plakaty, i jakich do tego użyć aplikacji. Pokazała za pomocą jakich aplikacji można tworzyć interaktywne ćwiczenia, quizy, testy oraz w jaki sposób można tworzyć i wykorzystywać do pracy z uczniami gry towarzyskie. Ciekawym sposobem zapisywania różnych informacji, prezentacji, dokumentów okazała się wirtualna tablica.

ZdjęciaTUTAJ.


06.12.2016Święto Pluszowego Misia

W listopadzie biblioteka gościła dzieci wraz z opiekunami z iławskich przedszkoli z okazji Dnia Pluszowego Misia. Zaproszonych gości witał Miś Rudasek. Dzieci miały okazję poznać historię powstania pluszowego misia. Dużo emocji wywołały misiowe zagadki i film z Uszatkiem w roli głównej. Nie zabrakło misiowych zabaw i piosenek. Na zakończenie każde dziecko otrzymało słodkie co nieco.

ZdjęciaTUTAJ.


06.12.2016Jesienne czwartki przedszkolaków w PCRE w Iławie

W okresie od września do listopada w czwartki PCRE w Iławie gościło dzieci z Przedszkoli Miejskich w Iławie. Spotkania były okazją do poznania walorów jesieni. Dzieci rozwiązywały zagadki, układały puzzle, rozpoznawały drzewa po liściach, wykazały się znajomością jesiennych owoców i warzyw. Wizyta w bibliotece pogłębiła zainteresowanie dzieci książkami. Przedszkolaki wysłuchały kilku wierszy o tematyce jesiennej. Poprzez samodzielne wypożyczanie książek mogły przez chwilę stać się prawdziwymi bibliotekarzami. Dodatkowe gry i zabawy w sali terapii integracji sensorycznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej zapewniły dużo atrakcji i dobrego humoru.

ZdjęciaTUTAJ.


30.11.2016Spotkanie z pisarką ikon

W dniu 23 listopada 2016 roku w Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej odbyło się spotkanie z panią Łucją (Lucyną) Rucińską lokalną artystką i sołtys Dąbrówna. Pani Lucyna to z zamiłowania malarka ale i niestrudzona uczestniczka Warsztatów Pisania Ikon w Dąbrównie. Panie z Uniwersytetu Trzeciego Wieku i młodzież z Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie mieli okazję poznać podstawy pisania ikon. Prowadząca opowiedziała w jaki sposób przygotować podobrazia, zrobić szkic, jak dobrać farbę oraz wykonać złocenia. Zwróciła uwagę na symbolikę ikon. Podkreśliła, że każda ikona musi być podpisana, gdyż inaczej staje się zwykłym obrazem. Na spotkanie pani Lucyna przyjechała z wnuczką Leokadią, której przekazała swoją pasję. Pani Lucyna zachęcała wszystkich do pisania ikon. Na spotkaniu zaprezentowała kilka swoich prac.

ZdjęciaTUTAJ.


30.11.2016Zmiana godzin pracy Biblioteki

W dniu 29 listopada (wtorek) Biblioteka będzie udostępniać zbiory w godz. 12.00 - 17.00


27.11.2016Sieć współpracy i samokształcenia nauczycieli języka polskiego

Zapraszamy nauczycieli języka polskiego w dniu 29 listopada 2016 r. o godz. 10.00 na spotkanie sieci współpracy i samokształcenia.

Osoby zainteresowane udziałem z spotkaniu prosimy o kontakt tel. 89 648-23-29 lub e-mail: biblioteka.pedagogiczna@o2.pl lub j.polski.wspolpraca@o2.pl


27.11.2016Czy znasz wiersze Jana Brzechwy?

W dniu 8 listopada 2016 roku w Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej w Iławie odbyły się dwa konkursy, recytatorski i plastyczny pod hasłem „Czy znasz wiersze Jana Brzechwy?”. Uczestnikami konkursu były dzieci z grupy Żabki z Przedszkola Miejskiego nr 2 Integracyjnego w Iławie. Celem konkursu była popularyzacja wśród dzieci wierszy Jana Brzechwy oraz kształtowanie wrażliwości odbioru utworów literackich. Komisja konkursowa w składzie: Katarzyna Zbrzeska, Renata Motylińska, Małgorzata Pawłowska i Aniela Florkiewicz w konkursie plastycznym, ze względu na wysoki poziom prac przyznała wszystkim uczestnikom wyróżnienia, a w konkursie recytatorskim nagrodziła następujące osoby: I miejsce Jakub Olszewski, II miejsce Wiktor Subrewicz, III miejsce Marcelina Jasiulewicz i Karol Stachowicz. Dzieci otrzymały dyplomy, nagrody oraz drobne upominki. W trakcie obrad jury dzieci obejrzały prezentację „Na straganie”, rozwiązywały zagadki oraz śpiewały piosenki. Zajęcia te prowadziła Danuta Klukowska.

ZdjęciaTUTAJ.


17.11.2016Wszystko zaczyna się od marzeń

W miesiącu październiku nasza Biblioteka gościła uczniów iławskich szkół podstawowych na wystawie książek z Wydawnictwa Literatura w Łodzi. Spotkania miały na celu promowanie czytelnictwa wśród uczniów. Z tej okazji nie zabrakło rozmów na temat "Czy marzenia się spełniają?". Uczniowie rozmawiali też o zgromadzonych na wystawie książkach. Z dużym zainteresowaniem je oglądali, a niektórzy zadeklarowali, że kilka z nich przeczytają. Na zakończenie spotkania uczniowie stwierdzili, że czytanie ma same plusy. A w marzenia trzeba wierzyć, bo wszystko tak naprawdę od nich się zaczyna.

ZdjęciaTUTAJ.


15.11.2016Jan Brzechwa - "Profesor serdecznego uśmiechu"

W miesiącu październiku dzieci z iławskich przedszkoli, uczniowie szkół podstawowych powiatu iławskiego oraz Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Iławie brali udział w zajęciach edukacyjnych, które miały na celu przybliżenie życia i twórczości znakomitego poety dziecięcej radości Jana Brzechwy. Bogato ilustrowane plansze przeniosły dzieci w świat wierszy, które uczą, bawią i wzruszają. Było wiele gier i zabaw. Nie zabrakło też głośnego czytania i śpiewania wybranych wierszy poety. Uczestnicy zajęć przenieśli się także do Akademii Pana Kleksa na lekcję kleksografii.

ZdjęciaTUTAJ.


15.11.2016


Uwaga

W związku z inwentaryzacją zbiorów bibliotecznych w okresie od 5 do 16 grudnia Biblioteka nie będzie wypożyczała zbiorów.

Udostępnianie w Czytelni bez zmian.

Przepraszamy za utrudnienia.

W grudniu pracujemy w pierwszą sobotę miesiąca (3 grudnia).


10.11.2016Co nam niesie Pani Jesień

W dniu 17 października Biblioteka gościła uczniów klas IV-VI z Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Iławie. Spotkanie było okazją do poznania walorów jesieni. Uczniowie rozwiązywali jesienne zagadki, układali puzzle. Wykazali się znajomością jesiennych owoców i warzyw. Wykonali z liści szale dla Pani Jesieni.

ZdjęciaTUTAJ.


02.11.2016
Rok Henryka Sienkiewicza

W Roku Henryka Sienkiewicza Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna im. Prof. T. Kotarbińskiego w Olsztynie zaprasza nauczycieli i uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa warmińsko-mazurskiego do udziału w projekcie edukacyjnym SIENKIEWICZ. Projekt realizowany jest pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty. Więcej informacji:
http://j3.wmbp.olsztyn.pl/sienkiewicz
http://j3.wmbp.olsztyn.pl/index.php/konferencja


23.10.2016
Studiujesz - dowiedz się

Zapraszamy studentów 28 października br. (piątek) w godz. 15.30-16.30 do Czytelni na spotkanie szkoleniowe na temat warsztatu informacyjnego Biblioteki. Dowiecie się Państwo jakie posiadamy zbiory, jak skutecznie poszukiwać literatury w naszych katalogach oraz ja­kie są podstawowe zasady tworzenia przypisów i bibliografii w pracach dyplomowych.

Osoby zainteresowane udziałem z spotkaniu prosimy o kontakt tel. 89 648-23-29 lub e-mail: biblioteka.pedagogiczna@o2.pl


06.09.2016
Felicjanek 10

W dniu 12 października gimnazjaliści z zespołów edukacyjno-terapeutycznych uczestniczyli w zajęciach "Dzieciństwo Karola Wojtyły". Podczas zajęć mieli okazję dowiedzieć się, czym interesował się mały Karol i jakie miał marzenia. Z dużym zainteresowaniem oglądali film, który przeniósł ich do czasów Karola spędzonych w krakowskiej kamienicy przy ulicy Felicjanek 10. Uczniowie układali puzzle przedstawiające kadry z filmu oraz uczestniczyli w quizie papieskim. Na zakończenie spotkania wszyscy otrzymali pamiątkowe zakładki do książek.

ZdjęciaTUTAJ.


17.10.2016Zaproszenie na konferencję

ProgramTUTAJ.

Formularz zgłoszeniowyTUTAJ.


16.10.2016Jan Brzechwa jakiego nie znamy

W dniu 5 października gościliśmy uczniów klasy III Szkoły Podstawowej nr 4 w Iławie na zajęciach edukacyjnych. Uczniowie poznali najważniejsze wydarzenia z życia i twórczości jednego z najpopularniejszych autorów wierszy dla dzieci czarodzieja słów - Jana Brzechwy. Rozwiązywali różnego rodzaju zadania, z którymi doskonale sobie poradzili. Następnie przenieśli się do "Akademii Pana Kleksa" oglądając lekcję kleksografii. Uczniowie mieli okazję również obejrzeć wystawę "Jan Brzechwa - profesor serdecznego uśmiechu".

ZdjęciaTUTAJ.


11.10.2016Na każde pytanie odpowie czytanie

W dniu 4 października w naszej bibliotece odbyły się zajęcia promujące czytelnictwo pt. "Na każde pytanie odpowie czytanie". Uczniowie klasy III b ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Iławie mieli możliwość dowiedzieć się ile pożytków można odnieść z czytania, oraz jak zabawną może być ono czynnością. A rozwiązując quiz i krzyżówkę uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Przekonali się, że "w nieskończony, pełen skarbów korytarz wchodzisz, gdy trzymasz w dłoni książkę i czytasz!"

ZdjęciaTUTAJ.


11.10.2016


Zmiana godzin pracy Biblioteki

Informujemy, że w związku z obchodami Dnia Edukacji Narodowej w dniu 14 października 2016 r. biblioteka nie będzie udostępniała zbiorów.


07.10.2016


Sieć współpracy i samokształcenia nauczycieli języka polskiego

Zapraszamy nauczycieli języka polskiego w dniu 25 października 2016 r. o godz. 15.30 na spotkanie inicjujące działalność sieci współpracy i samokształcenia nauczy­cieli języka polskiego powiatu iławskiego w roku szkolnym 2016/2017.

Osoby zainteresowane prosimy o potwierdzenie udziału w terminie do dnia 21 października 2016 r. (tel. 89 648-23-29 lub e-mail: biblioteka.pedagogiczna@o2.pl


07.10.2016


Sieć współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy

Zapraszamy nauczycieli bibliotekarzy bibliotek szkolnych w dniu 19 października 2016 r. o godz. 12.00 na spotkanie inicjujące działalność sieci współpracy i samokształcenia nauczy­cieli bibliotekarzy powiatu iławskiego w roku szkolnym 2016/2017.

Osoby zainteresowane prosimy o potwierdzenie udziału w terminie do dnia 17 października 2016 r. (tel. 89 648-23-29 lub e-mail: biblioteka.pedagogiczna@o2.pl


06.10.2016Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

W dniu 29 września obchodzony jest "Dzień Głośnego Czytania". Z tej okazji dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 2 w Iławie gościły naszą koleżankę Danutę Szelugę. Przedszkolaki z grup "Muchomorki" i "Kangurki" z ogromnym zainteresowaniem wysłuchały bajek. Głośne czytanie jest bardzo ważne dla prawidłowego rozwoju dziecka, ponieważ nie tylko rozwija wyobraźnię, uczy języka i myślenia, poszerza wiedzę, czy ćwiczy pamięć i koncentrację, ale buduje więź emocjonalną, pomaga osiągnąć sukces w życiu. Zachęcamy wszystkich rodziców do głośnego czytania dzieciom nie tylko w dniu jego święta ale każdego dnia.

ZdjęciaTUTAJ.


03.10.2016Książka - uczy, bawi, wychowuje

W dniu 30 września w Gminnej Bibliotece Publicznej w Lasecznie odbyły się dwie lekcje biblioteczne, które przeprowadziła nasza koleżanka Danuta Klukowska. W pierwszej lekcji wzięli udział uczniowie klasy V Samorządowej Szkoły Podstawowej w Lasecznie. Poznali oni budowę książki, dowiedzieli się, jakie elementy książki są ważne i potrzebne do sporządzenia karty katalogowej. Uczniowie okazali się prawdziwymi specjalistami w rozwiązywaniu krzyżówek.

"Czy warto czytać książki?" - na to pytanie uczniowie klasy II odpowiedzieli TAK!!! A dlaczeg... Bo rozwija wyobraźnię, uczy myślenia, wzbogaca słownictwo, dostarcza wied... Dzieci doskonale znały bajki i ich bohaterów. Znakomicie poradziły sobie z zagadkami, rebusami. Dzieci wiedzą jak należy zachowywać się w bibliotece i jak dbać o książki. Na pamiątkę spotkania uczniowie obu klas otrzymali zakładki do książek.

Zdjęcia kl. VTUTAJ.

Zdjęcia kl. IITUTAJ.


03.10.2016Biblioteka jakiej nie znamy

W dniu 19 września Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Iławie gościła uczniów klas IV - VI z Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Iławie. Uczniowie poznali Bibliotekę, elementy warsztatu informacyjnego, ustawienie zbiorów. W czasie spotkania dzieci miały okazję poznać sposób wypożyczania książek w naszej bibliotece. Poprzez samodzielne wypożyczanie zbiorów mogli przez chwilę stać się prawdziwymi bibliotekarzami. Mogły także przesuwać regały po specjalnych szynach w celu dostania się do księgozbioru. Spotkanie było też okazją do poznania walorów jesieni. Uczniowie rozwiązywali jesienne zagadki, rozpoznawali drzewa po liściach. Wizyta w bibliotece pogłębiła zainteresowanie uczniów książkami.Na zakończenie każdy uczeń otrzymał imienną zakładkę do książki.

ZdjęciaTUTAJ.


29.09.2016Kultura Na Widoku - dostęp do 1000 utworów w wersji cyfrowej

Kultura Na Widoku to multimedialny projekt, który daje dostęp do bogactwa zasobów legal­nych źródeł kultury w Internecie - książek, filmów, muzyki, gier i wirtualnych spacerów po muzeach świata. Za pomocą linków i kodów QR w prosty sposób można pobrać - na telefon i inne urządzenia mobilne - wybrane utwory. Te i pozostałe zasoby są dostępne bezpłatnie lub w bardzo niskiej cenie na stronie www.kulturanawidoku.pl do 9 października br.


27.09.2016ZAPROSZENIE

Powiatowe Centrum Rozwoju Edukacji w Iławie, doradca metodyczny z siedzibą w Zespole Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie oraz Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku zapraszają na konferencję powiatową:

"Wspomagamy szkoły - kierunki realizacji polityki oświatowej państwa"


Celem konferencji jest przekazanie dyrektorom szkół, przedszkoli, placówek oświatowych, pedagogom, psychologom, nauczycielom bibliotekarzom, nauczycielom informatyki wiedzy dotyczącej praktycznej realizacji kierunków polityki oświatowej państwa oraz określenie obszarów współpracy z placówkami wspomagającymi (ODN, poradnie psychologiczno-pedagogiczne, biblioteki pedagogiczne).


Termin konferencji: 27.09.2016 r. (wtorek), w godz. 11.00-13.00


Miejsce: Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku - Filia w Iławie, ul. Kościuszki 18, 14-200  Iława


Z przyczyn organizacyjnych prosimy o potwierdzenie uczestnictwa do 26.09.2016r. telefonicznie: 89 649 24 35 lub na adres e-mail: sekretariat@pcre.ilawa.pl


W dniu Konferencji Biblioteka będzie czynna w godz. 14.00-17.00.20.09.2016Wystawa "Jan Brzechwa - profesor serdecznego uśmiechu"

Zapraszamy dzieci z iławskich przedszkoli i uczniów klas I-III na wystawę pt. "Jan Brzechwa - profesor serdecznego uśmiechu". Dzieci będą miały okazję poznać najważniejsze wydarzenia z życia Jana Brzechwy jak i poszerzyć wiedzę na temat jego twórczości.

Zainteresowanych nauczycieli prosimy o kontakt tel. 89 648-23-29 lub e-mail: biblioteka.pedagogiczna@o2.pl


06.09.2016Zapraszamy nauczycieli rozpoczynających staż na wszystkie stopnie awansu zawodowego i ich opiekunów

6 września 2016 r. w godz. 15.30 - 17.00 w Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej w Iławie odbędzie się spotkanie dla nauczycieli powiatu iławskiego pod hasłem "Awans zawodowy nauczyciela - planowanie pracy i dokumentowanie działań, współpraca z opiekunem stażu. Aktualne uregulowania prawne". Chętnych do udziału w szkoleniu prosimy o zgłoszenie uczestnictwa tel. 89 648-23-29 (w godzinach od 10.00 do 15.00) lub e-mail: biblioteka.pedagogiczna@o2.pl do dnia 1 września br. (termin nieprzekraczalny).


28.08.2016Języka obcego można się uczyć w każdym wieku

W dniu 12 maja w Powiatowym Centrum Rozwoju Edukacji w Iławie odbyły się spotkania edukacyjne z nauczycielem języka angielskiego z Holandii. Gommert Zoeteweij - przyjaciel Iławy, członek stowarzyszenia Iława-Tholen poprowadził zajęcia "Efektywne metody nauki języka angielskiego dla każdego - porady praktyka". Uczestnikami spotkań byli uczniowie ZS im. Bohaterów Września 1939 Roku oraz studenci Uniwersytetu III Wieku.

ZdjęciaTUTAJ.


24.06.2016Zmiana godzin pracy Biblioteki w okresie wakacji

W czasie wakacji (od 27 czerwca do 31 sierpnia) Biblioteka będzie czynna: poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek 9.00 - 15.00, sobota nieczynne


19.06.2016Sieć współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy

8 czerwca 2016 r. odbyło się czwarte, ostatnie spotkanie sieci współpracy i sa­mokształcenia nauczycieli bibliotekarzy powiatu iławskiego Upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Uczestniczki spotkania wymieniły doświadczenia nt. wykorzys­tania stron internetowych bibliotek do promocji czytelnictwa oraz dokonały ewaluacji rocznej pracy w ramach sieci.


19.06.2016Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Zapraszamy nauczycieli bibliotekarzy bibliotek szkolnych powiatu iławskiego, którym przyznano wsparcie finansowe w ramach Priorytetu 3 "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa" na spotkanie w dniu 14 czerwca 2016 r. o godzinie 12.00 do Czytelni. Celem spotkania jest nawiązanie bliższej współpracy bibliotek uczestniczących w projekcie oraz wymiana informacji.


06.06.2016


27 maja - zmiana godzin pracy Biblioteki

W dniu 27 maja (piątek) Biblioteka będzie czynna w godz. 9.00-15.00.


25.05.2016Szkolenie dla nauczycieli odbywających staż na wszystkie stopnie awansu zawodowego oraz opiekunów stażu

19 maja 2016 r. w godz. 16.00-17.30 w Czytelni odbędzie się spotkanie dla nauczycieli powiatu iławskiego pod hasłem "Awans zawodowy nauczyciela - zakończenie stażu dla nauczyciela i opiekuna stażu". Chętnych do udziału w szkoleniu prosimy o zgłoszenie uczestnictwa tel. 89 648-23-29 (w godzinach pracy Biblioteki) lub e-mail biblioteka.pedagogiczna@o2.pl w nieprzekraczalnym terminie do dnia 16 maja br.


10.05.2016


Felicjanek 10

W dniu 21 kwietnia uczniowie klasy III a z Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Iławie uczestniczyli w zajęciach "Dzieciństwo Karola Wojtyły". Podczas zajęć dzieci miały okazję dowiedzieć się, czym interesował się mały Karol i jakie miał marzenia. Z dużym zainteresowaniem oglądały film, który przeniósł ich do czasów Karola spędzonych w krakowskiej kamienicy przy ulicy Felicjanek 10. Uczniowie układali puzzle przedstawiające kadry z filmu oraz uczestniczyli w quizie papieskim. W czasie spotkania dzieci miały okazję poznać sposób wypożyczania książek w naszej bibliotece. Mogły także przesuwać regały po specjalnych szynach w celu dostania się do księgozbioru. Na zakończenie spotkania klasa otrzymała pamiątkowy dyplom oraz kolorowanki.

ZdjęciaTUTAJ.


23.04.2016


Czytanie to dobry nawyk!

W dniu 14 kwietnia nasza koleżanka Danuta Klukowska brała udział w zajęciach "Wiosennego Czytania" dla uczniów klas pierwszych, zorganizowanych przez Bibliotekę Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Iławie. Zajęcia zostały przygotowane z okazji Międzynarodowego Dnia Książki. W "Wiosenne Czytanie" zaangażowani zostali też rodzice. Czytanie połączone było z quizem. Impreza podobała się dzieciom i rodzicom

ZdjęciaTUTAJ.


23.04.2016


2 maja - zmiana godzin pracy Biblioteki

W dniu 2 maja (poniedziałek) Biblioteka będzie czynna w godz. 9.00-15.00.


18.04.2016Poznajemy budowę książki

W dniu 8 kwietnia Powiatowe Centrum Rozwoju Edukacji w Iławie, Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Iławie gościła uczniów klasy III a z Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Iławie. Uczniowie poznali budowę książki, dowiedzieli się, jakie elementy książki są ważne i potrzebne do sporządzenia karty katalogowej. Dzieci otrzymały do obejrzenia: bajki, słowniki, poradniki, atlasy, tomiki z poezją, opowiadania. Podczas omawiania zewnętrznych i wewnętrznych elementów książki - uczniowie wskazywali i nazywali poszczególne elementy. Atrakcją dla wszystkich dzieci było podsumowanie zajęć - rozwiązywanie krzyżówki na interaktywnej tablicy oraz quiz. W czasie spotkania dzieci miały okazję poznać sposób wypożyczania książek w naszej bibliotece. Mogły także przesuwać regały po specjalnych szynach w celu dostania się do księgozbioru. Każdy uczestnik spotkania otrzymał schemat zewnętrznej budowy książki.

Budowę książki poznali również uczniowie klasy III e (14.03.2016) oraz III c (31.03.2016).

ZdjęciaTUTAJ.


18.04.2016


Spotkanie szkoleniowe dla nauczycieli bibliotekarzy

W dniu 13 kwietnia 2016 r. o godz. 12.00 Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Iławie zaprasza nauczycieli bibliotekarzy bibliotek szkolnych na kolejne spotkanie sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy powiatu iławskiego Upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

Zainteresowanych nauczycieli prosimy o potwierdzenie udziału do 11 kwietnia tel. 89 648-23-29 lub e-mail biblioteka.pedagogiczna@o2.pllub e-mail bibliotekarze.wspolpraca@o2.pl


03.04.2016Godziny pracy Biblioteki w okresie świątecznym

Czwartek 25 marca 9.00 - 15.00

Piątek 26 marca 9.00 - 15.00

Poniedziałek 28 marca nieczynne

Wtorek 29 marca 9.00 - 15.00


20.03.2016PowerPoint na lekcjach języka polskiego

17 marca 2016 r. o godz. 16.00 w Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej w Iławie odbędzie się szkolenie dla nauczycieli języka polskiego z zakresu wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych w nauczaniu: PowerPoint na lekcjach języka polskiego - tworzenie prezentacji.

Chętnych do udziału w szkoleniu prosimy o zgłoszenie uczestnictwa tel. 89 648-23-29 (w godzinach pracy Biblioteki) lub e-mail biblioteka.pedagogiczna@o2.pl do dnia 14 marca br.

Serdecznie zapraszamy!


06.03.2016
Zapraszamy nauczycieli odbywających staż na wszystkie stopnie awansu zawodowego oraz opiekunów stażu

10 marca 2016 r. w godz. 15.30-17.30 w Czytelni odbędzie się spotkanie dla nauczycieli powiatu iławskiego pod hasłem "Awans zawodowy nauczyciela". Chętnych do udziału w szkoleniu prosimy o zgłoszenie uczestnictwa tel. 89 648-23-29 (w godzinach pracy Biblioteki) lub e-mail biblioteka.pedagogiczna@o2.pl w nieprzekraczalnym terminie do dnia 7 marca br.


03.03.2016Uwaga

Zainteresowanych wystawą "Jan Brzechwa - profesor serdecznego uśmiechu" informujemy, że ekspozycja i zajęcia edukacyjne, związane z wystawą, zastały odwołane do końca roku szkolnego. Przepraszamy.


11.02.2016Spotkanie szkoleniowe dla nauczycieli bibliotekarzy

W dniu 17 lutego 2016 r. o godz. 12.00 Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Iławie zaprasza nauczycieli bibliotekarzy bibliotek szkolnych na kolejne spotkanie sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy powiatu iławskiego Upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.


Zainteresowanych nauczycieli prosimy o potwierdzenie udziału do 15 lutego tel. 89 648-23-29 lub e-mail biblioteka.pedagogiczna@o2.pl lub bibliotekarze.wspolpraca@o2.pl


10.02.2016Wystawa "Jan Brzechwa - profesor serdecznego uśmiechu"

Zapraszamy dzieci z iławskich przedszkoli i uczniów klas I-III na wystawę pt. "Jan Brzechwa - profesor serdecznego uśmiechu". Dzieci będą miały okazję poznać najważniejsze wydarzenia z życia Jana Brzechwy jak i poszerzyć wiedzę na temat jego twórczości.


Zainteresowanych nauczycieli prosimy o kontakt tel. 89 648-23-29 lub e-mail biblioteka.pedagogiczna@o2.pl


10.02.2016Zmiana godzin pracy Biblioteki w okresie ferii!

W czasie ferii (od 25 stycznia do 6 lutego) Biblioteka będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 15.00.


19.01.2016


Uwaga! Zmiana czasu pracy Biblioteki

Z powodu remontu w dniach 7 i 8 stycznia (czwartek i piątek) czynna tylko Wypożyczalnia w godz. 9.00-15.00, a w sobotę 9 stycznia Biblioteka nieczynna.

Wypożyczalnia czynna w sobotę 16 stycznia w godz. 9.00-14.00.

Za utrudnienia przepraszamy!


04.01.2016


Pracownicy Powiatowego Centrum Rozwoju Edukacji w Iławie składają najserdeczniejsze życzenia Bożonarodzeniowe i Noworoczne wszystkim osobom współpracującym oraz korzystającym z naszego wsparcia.


17.12.2015Godziny pracy Biblioteki w okresie świątecznym


Od czwartku 24 grudnia do niedzieli 27 grudnia nieczynne

Od poniedziałku 28 grudnia do czwartku 31 grudnia od 9.00 do 15.00 (ze względu na remont czynna będzie tylko Wypożyczalnia)

Piątek 1 stycznia nieczynne


17.12.2015


Dobre Anioły

Wystawa prac Joanny Olszewskiej. Zdjęcia aniołów wykonanych z masy solnej zostały udostępnione naszej bibliotece dzięki uprzejmości samej autorki. Anioły Joanny Olszewskiej są dostojne, różnorodne, radosne, pełne wdzięku. Ozdoby bożonarodzeniowe wykonane są metodą decoupage. Robią wrażenie i ukazują nieposkromioną wyobraźnię autorki. Pani Joanna obecnie zajmuje się wykonywaniem dekoracji artystycznych w "Rosario". Pochodzi z Żuromina. Ciekawą ekspozycją na wystawie są również bombki wykonane przez panie seniorki - "Zielenianki" z Klubu Seniora w Zielonej. Każda bombka została wykonana ręcznie różnymi technikami i z różnych materiałów. Są niepowtarzalne i oryginalne. Przyciągają uwagę różnorodnością pomysłów. Wystawę można oglądać do połowy stycznia w godzinach pracy biblioteki.

ZdjęciaTUTAJ.


17.12.2015


Święto Pluszowego Misia

W listopadzie biblioteka pedagogiczna gościła dzieci wraz z opiekunami z Miejskiego Przedszkola nr 2 w Iławie z okazji Dnia Pluszowego Misia. Zaproszonych gości witał Miś Dyzio. Dzieci miały okazję poznać historię powstania pluszowego misia. Dużo emocji wywołały misiowe zagadki i oczywiście film z Uszatkiem w roli głównej. Nie zabrakło misiowych zabaw i piosenek. Na zakończenie każde dziecko otrzymało misiowy medal i słodkie co nieco.

ZdjęciaTUTAJ.


09.12.2015


Czy warto czytać książki?

Na to pytanie uczniowie Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Iławie odpowiedzieli TAK!!! A dlaczego?.....Bo rozwija wyobraźnię, uczy myślenia, wzbogaca słownictwo, dostarcza wiedzy..... W dniu 23 listopada Biblioteka gościła uczniów na zajęciach z edukacji czytelniczej. Dzieci doskonale znały bajki i ich bohaterów. Znakomicie poradziły sobie z zagadkami. Dzieci wiedzą jak należy zachowywać się w bibliotece i jak dbać o książki. Na pamiątkę spotkania otrzymały zakładki do książek.

ZdjęciaTUTAJ.


26.11.2015Spotkanie z książką w bibliotece

W listopadzie uczniowie Szkoły Podstawowej w Rożentalu uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych. Z uczniami klas I-III rozmawialiśmy na temat "Czy warto czytać książki?". W zajęciach przez cały czas towarzyszyli nam bohaterowie znanych bajek. Uczniowie okazali się prawdziwymi specjalistami w rozwiązywaniu zagadek i krzyżówek. Najbardziej wszystkim podobało się wspólne czytanie wierszy J.Brzechwy i J.Tuwima. Tematem zajęć dla klas IV-VI było czytanie "Od konieczności do przyjemności". Uczniowie mieli okazję poznać ciekawą literaturę dla młodzieży, sprawdzić swoją wiedzę ze znajomości lektur szkolnych, bajek poprzez rozwiązywanie testów i krzyżówek.

ZdjęciaTUTAJ.


26.11.2015Książka - uczy, bawi, wychowuje

Gimnazjaliści z zespołów edukacyjno - terapeutycznych uczestniczyli w zajęciach z edukacji czytelniczej i medialnej. Pierwsze spotkanie odbyło się 28 października i poświęcone było czytaniu. Uczniowie jednogłośnie potwierdzili, że czytanie pomaga lepiej zrozumieć siebie i świat, rozwija wyobraźnię, uczy myślenia. Drugie spotkanie odbyło się 16 listopada. Podczas zajęć gimnazjaliści poznali budowę książki, dowiedzieli się, jakie elementy książki są ważne i potrzebne do sporządzenia karty katalogowej. Uczniowie okazali się prawdziwymi specjalistami w rozwiązywaniu krzyżówek.

ZdjęciaTUTAJ.


25.11.2015Dzieciństwo Karola Wojtyły

W październiku i listopadzie Biblioteka prowadziła zajęcia edukacyjne pt. Dzieciństwo Karola Wojtyły. Uczestniczyli w nich uczniowie klasy I a i I b Samorządowej Szkoły Podstawowej w Wikielcu, uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Rożentalu i uczniowie klasy III d Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 4 w Iławie. Podczas zajęć dzieci miały okazję dowiedzieć się, czym interesował się mały Karol i jakie miał marzenia. Z dużym zainteresowaniem oglądały film, który przeniósł ich do czasów Karola spędzonych w krakowskiej kamienicy przy ulicy Felicjanek 10. Uczniowie układali puzzle przedstawiające kadry z filmu oraz uczestniczyli w quizie papieskim. Na zakończenie spotkania, dzieci otrzymały zakładki do książek oraz kolorowanki. Każda klasa otrzymała pamiątkowy dyplom.

ZdjęciaTUTAJ.


25.11.2015Jesienne czwartki przedszkolaków w PCRE w Iławie

W okresie od września do listopada w czwartki PCRE w Iławie (Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna oraz Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna) gościło dzieci z Przedszkoli Miejskich w Iławie. Spotkania były okazją do poznania walorów jesieni. Dzieci rozwiązywały jesienne zagadki, układały puzzle, rozpoznawały drzewa po liściach, wykazały się znajomością jesiennych owoców i warzyw. Wizyta w bibliotece pogłębiła zainteresowanie dzieci książkami. Przedszkolaki wysłuchały kilku wierszy o tematyce jesiennej. Poprzez samodzielne wypożyczanie książek mogły przez chwilę stać się prawdziwymi bibliotekarzami. Zajęcia kończyły się rozdaniem zakładek do książek z wypisanym imieniem dziecka. Dodatkowe gry i zabawy ruchowe w sali terapii integracji sensorycznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej zapewniły dużo atrakcji i dobrego humoru.

ZdjęciaTUTAJ.


25.11.2015UWAGA - zmiana godzin pracy Biblioteki

W dniu 27 listopada (piątek) Biblioteka będzie czynna w godz. 9.00-12.00 i 13.00-17.00. Przepraszamy za utrudnienia.


21.11.2015Spotkanie szkoleniowe dla nauczycieli bibliotekarzy

W dniu 25 listopada 2015 r. w godz. 12.00-14.00 Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Iławie zaprasza nauczycieli bibliotekarzy bibliotek szkolnych na spotkanie inicjujące działalność sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy powiatu iławskiego Upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

Zainteresowanych nauczycieli prosimy o kontakt tel. 89 648-23-29 lub e-mail biblioteka.pedagogiczna@o2.pl


18.11.2015UWAGA - zmiana godzin pracy wypożyczalni

W dniu 18 listopada (środa), w związku z prowadzonymi zajęciami edukacyjnymi, Wypożyczalnia będzie nieczynna w godz. 9.20-11.40. Przepraszamy za utrudnienia.


12.11.2015Dzień Pluszowego Misia

Zapraszamy dzieci z iławskich przedszkoli i ich pluszowe misie do Biblioteki na obchody Dnia Pluszowego Misia. Dzieci będą miały okazję poznać historię powstania pluszowego misia. Obejrzą prezentację i film, oczywiście z misiem w roli głównej. Nie zabraknie misiowych zabaw, piosenek..

Zainteresowanych nauczycieli prosimy o kontakt tel. 89 648-23-29 lub e-mail biblioteka.pedagogiczna@o2.pl


05.11.2015Rok 2015 Rokiem Jana Pawła II

Biblioteka organizuje dla uczniów klas III szkół podstawowych zajęcia edukacyjne pt. Dzieciństwo Karola Wojtyły. Podczas zajęć uczniowie będą mieli okazję m.in. dowiedzieć się, czym interesował się mały Karol i jakie miał marzenia, obejrzeć film "Felicjanek 10", ułożyć puzzle przedstawiające kadry z filmu, uczestniczyć w quizie papieskim. Zapraszamy do udziału w niezwykłym spotkaniu z Lolkiem.

Zainteresowanych nauczycieli prosimy o kontakt tel. 89 648-23-29 lub e-mail biblioteka.pedagogiczna@o2.pl


04.10.2015Dlaczego warto czytać?

Czytanie jest niezbędną w życiu umiejętnością, dlatego staramy się do niego zachęcać od najmłodszych lat. W dniu 23 września uczniowie Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Iławie uczestniczyli w zajęciach na temat "Dlaczego warto czytać?"

ZdjęciaTUTAJ.


30.09.2015Awans zawodowy nauczyciela - warsztaty

W dniu 2 września 2015 r. w Bibliotece odbyło się spotkanie dla nauczycieli powiatu iławskiego pod hasłem "Awans zawodowy nauczyciela - planowanie pracy i dokumentowanie działań, współpraca z opiekunem stażu. Aktualne uregulowania prawne". Szkolenie zorganizowano we współpracy z panem Grzegorzem Grabskim, Doradcą Metodycznym przy Zespole Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie, ekspertem ds. awansu zawodowego nauczycieli, który poprowadził warsztaty.


06.09.2015Zapraszamy nauczycieli rozpoczynających staż na wszystkie stopnie awansu zawodowego i ich opiekunów

2 września 2015 r. w Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej w Iławie odbędzie się spotkanie dla nauczycieli powiatu iławskiego pod hasłem "Awans zawodowy nauczyciela - planowanie pracy i dokumentowanie działań, współpraca z opiekunem stażu. Aktualne uregulowania prawne". Chętnych do udziału w szkoleniu prosimy o zgłoszenie uczestnictwa tel. 89 648-23-29 (w godzi­nach od10.00 do 15.00) lub e-mail: biblioteka.pedagogiczna@o2.pl do dnia 31 sierp­nia br. (termin nieprzekraczalny).


26.08.2015Zmiana godzin pracy Biblioteki

W dniu 31 sierpnia biblioteka czynna w godzinach 10.00-17.00

W dniu 1 września biblioteka czynna w godzinach 9.00-16.00

Za utrudnienia przepraszamy


19.08.2015
Zmiana godzin pracy Biblioteki w okresie wakacji

W czasie wakacji (od 29 czerwca do 31 sierpnia) Biblioteka będzie czynna:

poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek 9.00 - 15.00

sobota nieczynne


02.07.2015


"Kot, który patrzył na księżyc i inni bohaterowie bajek"

W maju w bibliotece odbywały się zajęcia edukacyjne połączone z oglądaniem wystawy ilustracji książkowych pt. "Kot, który patrzył na księżyc i inni bohaterowie bajek" przygotowaną przez Wydawnictwo Literatura z Łodzi. Eksponowane plansze zawierały ilustracje z książek znanych polskich ilustratorów: Marty Kurczewskiej, Małgorzaty Flis, Ewy Kozyry-Pawlak, Joli Rychter-Magnuszewskiej, Anny Pawliny, Magdaleny Kozieł-Nowak, Janiny Dzikowskiej-Najder, Mikołaja Kamler. Wystawa adresowana była głównie do dzieci i cieszyła się dużą popularnością. Obejrzało ją ok. 250 przedszkolaków z Przedszkoli Miejskich nr 2, nr 3 i nr 6 w Iławie. Dzieci z dużą uwagą i zainteresowaniem śledziły kolejne plansze i brały udział w dyskusji. Niewątpliwą atrakcją towarzyszącą wystawie była projekcja krótkiego filmu animowanego pt. : "Świat Małej Księżniczki". Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały kolorowanki z kadr filmu.

ZdjęciaTUTAJ.


28.05.2015


Awans zawodowy nauczycieli - warsztaty

W dniu 20 maja 2015 r. w świetlicy internatu Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 roku w Iławie odbyły się warsztaty dla nauczycieli powiatu iławskiego odbywających staż (wszystkie stopnie awansu zawodowego) i ich opiekunów pt.: Awans zawodowy nauczyciela - zakończenie stażu. Organizatorem spotkania było Powiatowe Centrum Rozwoju Edukacji w Iławie, Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Iławie. Spotkanie poprowadził pan Grzegorz Grabski, doradca metodyczny, ekspert ds. awansu zawodowego.

ZdjęciaTUTAJ.


24.05.2015


Zmiana godzin otwarcia biblioteki

dniu 5 czerwca (piątek po święcie Bożego Ciała) Biblioteka czynna w godzinach 9.00-15.00


24.05.2015


Rok 2015 Rokiem Jana Pawła II

W marcu i kwietniu Biblioteka prowadziła zajęcia edukacyjne pt. Dzieciństwo Karola Wojtyły. Uczestniczyli w nich uczniowie klas pierwszych Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 3 i Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 4 w Iławie. Podczas zajęć dzieci miały okazję dowiedzieć się, czym interesował się mały Karol i jakie miał marzenia. Z dużym zainteresowaniem oglądały film, który przeniósł ich do czasów Karola spędzonych w krakowskiej kamienicy przy ulicy Felicjanek 10. Uczniowie układali puzzle przedstawiające kadry z filmu oraz uczestniczyli w quizie papieskim. Na zakończenie spotkania, dzieci otrzymały pamiątkowe zakładki do książek oraz kolorowanki. Każda klasa otrzymała pamiątkowy dyplom. Nie zabrakło też słodkiej niespodzianki.

ZdjęciaTUTAJ.


21.05.2015


Awans zawodowy nauczycieli - warsztaty

W dniu 20 maja 2015 r. odbędą się warsztaty dla nauczycieli odbywających staż (wszystkie stopnie awansu zawodowego) i ich opiekunów pt.: Awans zawodowy nauczyciela - zakończenie stażu. Spotkanie poprowadzi pan Grzegorz Grabski, doradca metodyczny, ekspert ds. awansu zawodowego.

Zajęcia odbędą się w siedzibie Biblioteki przy ul. Kopernika 8A.

Rozpoczęcie zajęć - godz. 15.30. Ze względów organizacyjnych prosimy osoby zainteresowane o potwierdzenie udziału w terminie ostatecznym do dnia 18 maja tel. 89 648-23-29 lub e-mail: biblioteka.pedagogiczna@o2.

Zainteresowanych prosimy o kontakt tel. 89 648-23-29.


13.05.2015Kot, który patrzył na księżyc i inni bohaterowie bajek

W dniach od 11 maja do 22 maja 2015 r. w godzinach 10.00 - 15.00 zapraszamy dzieci z przedszkoli wraz z opiekunami na zajęcia edukacyjne połączone z oglądaniem wystawy ilustracji książkowych pt. "Kot, który patrzył na księżyc i inni bohaterowie bajek" przygotowaną przez Wydawnictwo Literatura z Łodzi.

Zainteresowanych prosimy o kontakt tel. 89 648-23-29.


08.05.2015By czytać się chciało, zakładkę zrób wspaniałą

W dniu 9 kwietnia nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "By czytać się chciało, zakładkę zrób wspaniałą", który trwał od lutego do końca marca. Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Babiętach Wielkich. Tematem przewodnim zakładek był Kubuś Puchatek. Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowania uczniów twórczością Alana Aleksandra Milne, kształtowanie dziecięcej wyobraźni, wrażliwości estetycznej. Na konkurs wpłynęły 24 zakładki. Ich autorzy wykazali się dużą pomysłowością i oryginalnością w wykonaniu prac. Jury wyróżniło prace Zofii Rakoczy, Nikoli Kucharczyk, Dominika Wiśniewskiego (kl. I), Oliwii Sikorskiej i Kacpra Zgorzelskiego (kl. II) oraz Klaudii Biazik i Patrycji Szulc (kl. III). Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki a wyróżnieni uczniowie nagrody książkowe. Organizatorem konkursu byli pracownicy Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej w Iławie oraz nauczyciele nauczania zintegrowanego Szkoły Podstawowej w Babiętach Wielkich. Prace konkursowe wystawiono w Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej w Iławie. Do obejrzenia zakładek zapraszamy w godzinach pracy biblioteki.

ZdjęciaTUTAJ.


13.04.2015Kubuś Puchatek i Jego Przyjaciele

W dniu 9 kwietnia uczniowie klasy drugiej i trzeciej Szkoły Podstawowej w Babiętach Wielkich wzięli udział w konkursie czytelniczym "Kubuś Puchatek i Jego Przyjaciele". W atmosferze dobrej zabawy uczestnicy konkursu rozwiązywali krzyżówki, labirynty, odpowiadali na pytania, zmierzyli się też z ortografią. Laureatami konkursu zostali: Kinga Włodarczyk (I miejsce), Dominika Kotala (II miejsce), Zuzanna Chojnowska (III miejsce). Wyróżnienia otrzymali Dominik Rodak i Magdalena Krajnik. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe. Celem konkursu było popularyzowanie twórczości Alana Aleksandra Milne, rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz kształcenie zdrowej rywalizacji. Organizatorami konkursu byli nauczyciele nauczania zintegrowanego Szkoły Podstawowej im. Ziemi Suskiej w Babiętach Wielkich oraz Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Iławie.

ZdjęciaTUTAJ.


13.04.2015Rok 2015 Rokiem Jana Pawła II

Biblioteka prowadzi zajęcia edukacyjne pt. Dzieciństwo Karola Wojtyły. Podczas zajęć uczniowie klas I i II szkół podstawowych mają okazję m.in. dowiedzieć się, czym interesował się mały Karol i jakie miał marzenia, obejrzeć film "Felicjanek 10", ułożyć puzzle przedstawiające kadry z filmu, uczestniczyć w quizie papieskim. Zapraszamy pierwszo- i drugoklasistów do udziału w niezwykłym spotkaniu z Lolkiem.

Zainteresowanych nauczycieli prosimy o kontakt tel. 89 648-23-29 lub e-mail biblioteka.pedagogiczna@o2.pl.


10.04.2015Godziny pracy Biblioteki w okresie świątecznym

Czwartek 2 kwietnia 9.00 - 15.00

Piątek 3 kwietnia 9.00 - 15.00

Poniedziałek 6 kwietnia nieczynne

Wtorek 7 kwietnia 9.00 - 15.00


01.04.2015


Wielkanocne ozdoby

Zapraszamy do obejrzenia wystawy ozdób świątecznych oraz kart z życzeniami z okazji Wielkanocy, wykonanych przez uczniów Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Iławie. Ekspozycję przygotowała pani Monika Krzywkowska. Wystawa będzie czynna do połowy kwietnia 2015 r. w godzinach pracy Biblioteki.

ZdjęciaTUTAJ.


25.03.2015


LearningApps w pracy pedagogicznej bibliotekarza

Nauczyciele bibliotekarze powiatu iławskiego uczestniczyli 18 marca w warsztatach dotyczących wykorzystania platformy LearningApps w pracy pedagogicznej. Pod okiem prowadzącej szkolenie pani Anny Szeląg, pracownika Warmińsko-Mazurskiej Biblioteki Pedagogicznej im. Karola Wojtyły w Elblągu, nauczyciele tworzyli różnorodne interaktywne ćwiczenia, umożliwiające prowadzenie zajęć edukacyjnych w atrakcyjny sposób.

ZdjęciaTUTAJ.


22.03.2015LearningApps w pracy pedagogicznej bibliotekarza


18 marca 2015 r. w godz. 11.30-14.30 w Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej w Iławie odbędą się warsztaty dla nauczycieli bibliotekarzy powiatu iławskiego z zakresu wykorzystania platformy LearningApps w pracy pedagogicznej bibliotekarza. LearningApps to nauka przez zabawę i świetny sposób na zaktywizowanie uczniów. Platforma udostępnia kilkanaście narzędzi do tworzenia, różnorodnych pod względem formy, interaktywnych ćwiczeń.

Osoby chętne do udziału w szkoleniu prosimy o zgłoszenie uczestnictwa tel. 89 648-23-29 lub e-mail: biblioteka.pedagogiczna@o2.pl do dnia 16 marca br.

Serdecznie zapraszamy!


05.03.2015Zmiana godzin pracy Biblioteki w okresie ferii!


W czasie ferii (od 26 stycznia do 7 lutego) Biblioteka będzie czynna:

poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek

9.00 - 15.00


22.01.2015
Pracownicy Powiatowego Centrum Rozwoju Edukacji w Iławie


składają najserdeczniejsze życzenia Bożonarodzeniowe


i Noworoczne wszystkim osobom współpracującym oraz korzystającym z naszego wsparcia.


12.12.2014Święta tuż, tuż ...

Zapraszamy do obejrzenia wystawy choinek i kart świątecznych wykonanych przez uczniów Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Iławie. Ekspozycję przygotowała pani Monika Krzywkowska. Wystawa będzie czynna do połowy stycznia 2015 r. w godzinach pracy Biblioteki.

ZdjęciaTUTAJ.


15.12.2014UWAGA

W dniu 17 grudnia (środa) Biblioteka nieczynna. Za utrudnienia przepraszamy!


15.12.2014Godziny pracy Biblioteki w okresie świątecznymTUTAJ.


11.12.2014UWAGA

Dnia 24.12.2013 Biblioteka będzie nieczynna. W zamian za to zapraszamy 06.12.2013 (sobota). Za utrudnienia przepraszamy.


04.12.2014Spotkanie nauczycieli bibliotekarzy

W dniu 17 listopada 2014 r. w Gimnazjum Samorządowym nr 2 w Iławie odbyło się spotkanie szkoleniowe nauczycieli bibliotekarzy powiatu iławskiego, poświęcone aktywizowaniu dzieci i młodzieży w bibliotece. Szkolenie zorganizowali nauczyciele bibliotekarze Powiatowego Centrum Rozwoju Edukacji, Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej oraz Gimnazjum Samorządowego nr 2 w Iławie. Spotkanie było okazją do zaprezentowania sposobów aktywizowania uczniów w bibliotekach. Swoimi doświadczeniami podzieliły się, panie:

Małgorzata Rutecka i Dorota Rzymowska (GS 2 w Iławie)

- "Rok 2013 - Rokiem Mikołaja Kopernika" - projekt edukacyjny

- "Gimnazjaliści czytają przedszkolakom"

Róża Nitkowska (SSP 2 w Iławie) - "Głośne czytanie dla klas pierwszych"

Ewa Przepiórka (Gimnazjum w Lubawie) - "Chwile z kulturą. Blog literacko-filmowy"

Danuta Klukowska (PCRE PBP w Iławie) - "Jesienne czwartki w Bibliotece Pedagogicznej"

W scenkach rodzajowych przedstawiających Mikołaja Kopernika w różnych okresach jego życia wystąpili uczniowie Samorządowego Gimnazjum nr 2 w Iławie. Uczniów przygotowała pani Kamila Dettlaff. Uczestnicy spotkania wymienili się doświadczeniami wynikającymi z realizacji zajęć bibliotecznych metodami aktywizującymi.

ZdjęciaTUTAJ.


20.11.2014Jesienne spotkania przedszkolaków w PCRE w Iławie

W okresie od września do listopada w czwartki PCRE w Iławie (Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna oraz Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna) gościło dzieci z Przedszkoli Miejskich w Iławie. Spotkania były okazją do poznania walorów jesieni. Dzieci rozwiązywały jesienne zagadki, układały puzzle, wykazały się dużymi umiejętnościami komputerowymi. Wizyta w bibliotece pogłębiła zainteresowanie dzieci książkami. Przedszkolaki wysłuchały kilku wierszy o tematyce jesiennej oraz opowiadania o jesiennej wycieczce Amelki do lasu. Poprzez samodzielne wypożyczanie książek mogły przez chwilę stać się prawdziwymi bibliotekarzami. Spotkania wzbogacone zostały o zajęcia plastyczne. Dzieci tworzyły kolorowe bukiety z liści oraz słonie i jeże z warzyw. Zajęcia kończyły się rozdaniem zakładek do książek z wypisanym imieniem dziecka. Dodatkowe gry i zabawy ruchowe w sali terapii integracji sensorycznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej zapewniły dużo atrakcji i dobrego humoru.

ZdjęciaTUTAJ.


18.11.2014Zmiana godzin pracy Biblioteki:


Od 10 listopada 2014r. czytelnia czynna:

Poniedziałek,wtorek,czwartek,piątek 10.00 - 17.00


11.11.2014Szkolenie dla nauczycieli bibliotekarzy

Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Iławie i Gimnazjum Samorządowe nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Noblistów w Iławie zapraszają nauczycieli bibliotekarzy bibliotek szkolnych powiatu iławskiego w dniu 17 listopada 2014 r. o godz. 10.00 na spotkanie szkoleniowe poświęcone aktywizowaniu dzieci i młodzieży w bibliotece.

Spotkanie odbędzie się w Gimnazjum Samorządowym nr 2 przy ul. Wiejskiej 11.

Ze względów organizacyjnych osoby zainteresowane prosimy o potwierdzenie udziału w terminie do 7 listopada 2014 r. (tel. 89 648-23-29, e-mail: biblioteka.pedagogiczna@o2.pl lub bibliotekarze.wspolpraca@o2.pl).

Serdecznie zapraszamy!


29.10.2014Zmiana godzin pracy Biblioteki:


Od 1 listopada 2014 r. Biblioteka czynna:


Wypożyczalnia

Poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek 10.00 - 17.00

Środa 8.00 - 15.00

Druga sobota miesiąca 9.00 - 14.00


Czytelnia

Poniedziałek, piątek 10.00 - 17.00

wtorek, czwartek 9.00 - 16.00


21.10.2014

Dnia 13.10.2014 r. (poniedziałek) Biblioteka będzie czynna w godz. 9.00 - 16.00


02.10.2014Awans zawodowy nauczyciela - warsztaty

W dniu 10 września 2014 r. w Bibliotece odbyło się spotkanie dla nauczycieli powiatu iławskiego rozpoczynających staż (wszystkie stopnie awansu zawodowego) i ich opiekunów. Warsztaty pod hasłem "Planowanie, realizacja i dokumentowanie awansu zawodowego dla nauczycieli" poprowadził pan Grzegorz Grabski, ekspert ds. awansu zawodowego nauczycieli, Doradca Metodyczny w Iławie.

Zdjęcia z warsztatówTUTAJ.


19.09.2014Zmiana godzin pracy Biblioteki:

Od 1 września 2014 r. Biblioteka czynna:

Poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek 10.00 - 17.00

Środa (tylko wypożyczalnia) 8.00 - 15.00

Druga sobota miesiąca (tylko wypożyczalnia) 9.00 - 14.00


01.09.2014Awans zawodowy nauczyciela - szkolenie

Zapraszamy w dniu 10 września 2014 r. na warsztaty dla nauczycieli rozpoczynających staż (wszystkie stopnie awansu zawodowego) i ich opiekunów pt.: Planowanie, realizacja i dokumentowanie awansu zawodowego dla nauczycieli.

Zajęcia odbędą się w siedzibie Biblioteki przy ul. Kopernika 8A (internat "budowlanki", wejście od ronda). Rozpoczęcie zajęć - godz. 15.30

Ważne! Ze względów organizacyjnych prosimy osoby zainteresowane o potwierdzenie udziału w terminie do dn. 8 września telefonicznie: 89 648-23-29 lub e-mail: biblioteka.pedagogiczna@o2.pl.

Serdecznie zapraszamy!


21.08.2014Zmiana godzin pracy Biblioteki w okresie wakacji!

W czasie wakacji (od 30 czerwca do 30 sierpnia) Biblioteka będzie czynna:

poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek 9.00 -15.00

sobota nieczynne


26.06.2014"Zabawa z komputerem" - zajęcia dla przedszkolaków

W okresie od marca do maja grupa dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 5 w Iławie uczestniczyła w zajęciach informatycznych zorganizowanych pod hasłem "Zabawa z komputerem". Zajęcia odbywały się w sali Telecentrum w lokalu Biblioteki. W trakcie dwumiesięcznych spotkań dzieci miały okazję do doskonalenia umiejętności posługiwania się myszką komputerową i obsługi programów edukacyjnych na Apple`ach.

ZdjęciaTUTAJ.


16.06.2014Awans zawodowy nauczyciela - warsztaty

W dniu 21 maja 2014 r. w Bibliotece odbyło się spotkanie dla nauczycieli powiatu iławskiego zainteresowa­nych problematyką awansu zawodowego. Warsztaty pod hasłem "Awans zawodowy nauczyciela - rola i zadania opiekuna na zakończenie stażu" poprowadził pan Grzegorz Grabski, ekspert ds. awansu zawodowego nauczycieli, Doradca Metodyczny w Iławie.

ZdjęciaTUTAJ.


27.05.2014Biblioteka Pedagogiczna bez tajemnic

W dniu 23 maja Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna ujawniła swoje zakamarki członkom aktywu bibliotecznego z Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 4 w Iławie. Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję zobaczenia pracy biblioteki od kuchni. Poznali budowę książki. Dowiedzieli się, jakie elementy książki są ważne i potrzebne do sporządzenia karty katalogowej.

ZdjęciaTUTAJ.


27.05.2014"Czytanie łączy pokolenia" - Tydzień Bibliotek w Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej w Iławie


1. Spotkanie szkoleniowe nauczycieli bibliotekarzy

Tydzień Bibliotek zainaugurowało ostatnie w roku szkolnym 2013/2014 spotkanie szkoleniowe sieci współpra­cy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy powiatu iławskiego. Spotkanie dotyczyło zadań nauczyciela pracującego w bibliotece szkolnej. W trakcie szkolenia omówiono jedenaście obszarów pracy nauczyciela bibliotekarza i wchodzące w zakres tych obszarów liczne zadania. Uczestnicy spotkania wymienili się doświadczeniami wynikającymi z realizacji poszczególnych zadań. Spotkanie było także okazją do podsumowania całorocznej współpracy bibliotekarzy szkolnych powiatu iławskiego.

ZdjęciaTUTAJ.


2. Spotkanie sekcji czytelniczo-dyskusyjnej Uniwersytetu Trzeciego Wieku

W czytelni Biblioteki spotkali się uczestnicy sekcji czytelniczo-dyskusyjnej Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Panie przygotowywały się do zajęć czytelniczych z dziećmi. Było to już ostatnie spotkanie w tym w roku szkolnym.

ZdjęciaTUTAJ.


3. Wizyta przedszkolaków

W związku z obchodami Tygodnia Bibliotek odwiedziły nas dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 5 w Iławie. Podczas spotkania dzieci miały okazję do zwiedzenia zakamarków biblioteki oraz sprawdzenia swoich umiejętności komputerowych.

ZdjęciaTUTAJ.


4. Wizyta uczniów z SSP 3

Z wizytą do biblioteki zajrzeli również uczniowie klasy III f z Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Iławie. Dzieci poznały budowę książki, rozwiązywały krzyżówki, rebusy, zwiedziły bibliotekę.

ZdjęciaTUTAJ.


23.05.2014Awans zawodowy nauczyciela - warsztaty


Zapraszamy w dniu 21 maja 2014 r. na warsztaty dla nauczycieli odbywających staż (wszystkie stopnie awansu zawodowego) i ich opiekunów pt.: Awans zawodowy nauczyciela - rola i zadania opiekuna na zakończenie stażu

Zajęcia odbędą się w siedzibie Biblioteki przy ul. Kopernika 8A (internat "budowlanki", wejście od ronda). Rozpoczęcie zajęć - godz. 15.00

Ważne! Ze względów organizacyjnych prosimy osoby zainteresowane o potwierdzenie udziału w terminie do dn. 19 maja telefonicznie: 89 648-23-29 lub e-mail: biblioteka.pedagogiczna@o2.

Serdecznie zapraszamy!


05.05.2014Zmiana czasu pracy Biblioteki


Informujemy, że 2 maja Biblioteka czynna będzie w godz. 9.00 - 15.00.

Za utrudnienia przepraszamy


29.04.2014Spotkanie szkoleniowe nauczycieli bibliotekarzy z okazji Tygodnia Bibliotek


Zapraszamy w dniu 7 maja 2014 r. w godz. 11.00 - 13.00 na spotkanie sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy powiatu iławskiego poświęcone zadaniom nauczyciela pracującego w bibliotece szkolnej.

Spotkanie odbędzie się w siedzibie Biblioteki przy ul. Kopernika 8A (internat "budowlanki", wejście od ronda).

Osoby zainteresowane prosimy o potwierdzenie udziału w terminie do dn. 5 maja (tel. 89 648-23-29, e-mail: biblioteka.pedagogiczna@o2.pl lub bibliotekarze.wspolpraca@o2.pl).

Serdecznie zapraszamy!25.04.2014Godziny pracy Biblioteki w okresie świątecznymCzwartek 17 kwietnia 9.00 – 15.00

Piątek 18 kwietnia 9.00 – 15.00

Poniedziałek 21 kwietnia nieczynne

Wtorek 22 kwietnia 9.00 – 15.0014.04.2014Spotkanie nauczycieli bibliotekarzy

W dniu 9 kwietnia 2014 r. odbyło się spotkanie szkoleniowe sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy powiatu iławskiego, poświęcone postępowaniu z czasopismami w bibliotece szkolnej. W trakcie szkolenia omówiono sposoby ewidencji czasopism, katalog czasopism oraz kartoteki biblioteczne. Uczestniczki spotkania wymieniły się doświadczeniami na temat gromadzenia i postępowania z czasopismami w swoich bibliotekach.

ZdjęciaTUTAJ.


10.04.2014Spotkanie nauczycieli bibliotekarzy

Zapraszamy w dniu 9 kwietnia 2014 r. w godz. 9.15 - 13.00 na spotkanie sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy powiatu iławskiego poświęcone postępowaniu z czasopismami w bibliotece szkolnej.

Spotkanie odbędzie się w siedzibie Biblioteki przy ul. Kopernika 8A (internat "budowlanki", wejście od ronda). Osoby zainteresowane prosimy o potwierdzenie udziału w terminie do dn. 7 kwietnia (tel. 89 648-23-29, e-mail: biblioteka.pedagogiczna@o2.pl lub bibliotekarze.wspolpraca@o2.pl).

Serdecznie zapraszamy!


30.03.2014Zwiastuny wiosny

W dniach 5 i 12 marca 2014 roku w Powiatowym Centrum Rozwoju Edukacji w Iławie gościły dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 5 w Iławie. Podczas spotkań przedszkolaki rozwiązywały krzyżówki, wiosenne zagadki, układały puzzle oraz uczestniczyły w zabawach matematyczno-przyrodniczych o tematyce wiosennej. Zajęcia były okazją nie tylko do poznania pierwszych zwiastunów wiosny, ale także do pogłębiania zainteresowań czytelniczych. Dzieci w trakcie pobytu w bibliotece zobaczyły zbiory książek ułożone na pólkach oraz zapoznały się z katalogami kartkowymi. Dowiedziały się, w jaki sposób można zapisać się do biblioteki oraz wypożyczać i oddawać przeczytane książki. Każdy z nich miał okazję zapoznać się z komputerowym systemem wypożyczania i zwrotów wypożyczonych książek. Dodatkowe gry i zabawy ruchowe w sali Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej zapewniły dużo atrakcji i dobrego humoru.

ZdjęciaTUTAJ.


30.03.2014Wiosna tuż, tu...

6 marca 2014 roku Powiatowe Centrum Rozwoju Edukacji w Iławie gościło dzieci z Niepublicznego Przedszkola "Pluszak" w Iławie. Spotkanie było okazją do poznania pierwszych zwiastunów wiosny, a także do pogłębiania zainteresowań czytelniczych. Podczas spotkania przedszkolaki rozwiązywały krzyżówki, wiosenne zagadki, układały puzzle oraz uczestniczyły w zabawach matematyczno-przyrodniczych o tematyce wiosennej. Dużo atrakcji i dobrego humoru zapewniły dzieciom gry i zabawy ruchowe w sali Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

ZdjęciaTUTAJ.


30.03.2014UWAGA CZYTELNICY!

W dniach 6.03.2014 (czwartek) i 13.03.2014 (czwartek) biblioteka będzie czynna od godz. 12.00 ze względu na realizację zajęć edukacyjnych.

Za utrudnienia przepraszamy


02.03.2014Matura 2014

Zapraszamy wychowawców i uczniów klas maturalnych do udziału w lekcjach bibliotecznych mających na celu zapoznanie maturzystów z warsztatem informacyjnym Biblioteki oraz sposobami wyszukiwania w nim informacji. Ponadto maturzystom oferujemy poradniki, opracowania utworów literackich, omówienia epok, biografie twórców literatury oraz wiele innych pozycji przydatnych do opracowania literatury podmiotu i przedmiotu pracy lub prezentacji.


24.02.2014


Spotkanie nauczycieli bibliotekarzy

W dniu 19 lutego 2014 r. odbyło się spotkanie szkoleniowe sieci współpra­cy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy powiatu iławskiego, poświęcone zbiorowym formom roz­wijania czytelnictwa. W trakcie szkolenia omówiono najczęściej stosowane obecnie lub warte organizowania formy i metody pracy zbiorowej z uczniami. Uczestniczki spotkania wymieniły się doświadczeniami z realizacji różnych form rozwijania czytelnictwa we własnych środowiskach szkolnych.

Zdjęcia do obejrzenia TUTAJ.


24.02.2014Spotkanie nauczycieli bibliotekarzy

Zapraszamy w dniu 19 lutego 2014 r. w godz. 11.00 - 13.00 na spotkanie sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy powiatu iławskiego poświęcone zbiorowym formom rozwijania czytelnictwa (dobre praktyki).

Spotkanie odbędzie się w siedzibie Biblioteki przy ul. Kopernika 8A (internat "budowlanki", wejście od ronda).

Osoby zainteresowane prosimy o potwierdzenie udziału w terminie do dn. 17 lutego (tel. 89 648-23-29, e-mail: biblioteka.pedagogiczna@o2.pl lub bibliotekarze.wspolpraca@o2.pl).


13.02.2014Tuwim dzieciom

Zdjęcia z finału konkursu czytelniczego dla uczniów klas II SSP3 w Iławie - 11 grudnia 2013

TUTAJ.


26.01.2014Biblioteka w ferie

W czasie ferii (od 27 stycznia do 8 lutego)

Biblioteka będzie czynna: poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek 9.00 -15.00

sobota nieczynne


13.01.2014Przybieżeli do Betlejem

Zapraszamy do obejrzenia wystawy szopek bożonarodzeniowych i kart świątecznych wykonanych przez uczniów Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Iławie. Ekspozycję przygotowała pani Monika Krzywkowska. Wystawa będzie czynna do połowy stycznia 2014 r. w godzinach pracy Biblioteki. ZdjęciaTUTAJ.


16.12.2013Tuwim dzieciom

11 grudnia odbył się finał konkursu czytelniczego dla uczniów klas II SSP3 w Iławie. Do finału przystąpiło 15 uczestników. Uczniowie konkursu rozwiązywali krzyżówki, rebusy, odpowiadali na pytania. Wysłuchali recytacji wiersza pt. "Pan Maluśkiewicz i wieloryb" w wykonaniu koleżanki z kl. IVc Barbary Ambroży, uczestniczyli w zabawie ruchowej "lokomotywa". Laureatami konkursu zostali: Izabela Bielawska (I miejsce), Alicja Zażdżyk (II miejsce), Aleksandra Górska (III miejsce), Martyna Połeć (wyróżnienie). Celem konkursu było popularyzowanie twórczości Juliana Tuwima, rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz kształcenie zdrowej rywalizacji. Organizatorami konkursu była biblioteka szkolna Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Iławie oraz Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Iławie.


16.12.2013Spotkanie autorskie

9 grudnia w świetlicy internatu Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku Biblioteka Pedagogiczna zorganizowała spotkanie z panem Michałem Młotkiem, pasjonatem historii Prus Wschodnich i II wojny Światowej, poszukiwaczem skarbów i odkrywcą historii, autorem książki "Tajemnice pogranicza". W spotkaniu wzięli udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych Iławy oraz zainteresowani mieszkańcy naszego miasta. ZdjęciaTUTAJ.


11.12.2013Jesienne czwartki w PCRE w Iławie

W listopadowe czwartki PCRE w Iławie (Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna oraz Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna) gościła dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 6 w Iławie. Spotkania były okazją do poznania walorów jesieni. Dzieci rozwiązywały krzyżówki, jesienne zagadki, układały puzzle. Zadaniem przedszkolaków było wykonanie z liści szala dla Pani Jesieni. Wizyta w bibliotece pogłębiła zainteresowanie dzieci książkami. Dodatkowe gry i zabawy ruchowe w sali Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej zapewniły dużo atrakcji i dobrego humoru. ZdjęciaTUTAJ.


10.12.2013


Promocja i public relations w bibliotece szkolnej

4 grudnia 2013 r. odbyło się kolejne spotkanie w ramach sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy powiatu iławskiego. Tym razem bibliotekarze spotkali się, by porozmawiać na temat promocji i public relations. Uczestnicy szkolenia zapoznali się z zasadami skutecznej promocji oraz dobrymi praktykami w zakresie propagowania działalności bibliotek szkolnych. Nauczyciele bibliotekarze podzielili się doświadczeniami w popularyzacji czytelnictwa i swoich książnic w środowisku szkolnym i lokalnym. ZdjęciaTUTAJ.


09.12.2013

Drodzy czytelnicy

W grudniu Biblioteka będzie czynna wyjątkowo w pierwszą (7 XII) i drugą (14 XII) sobotę miesiąca


01.12.2013Spotkanie nauczycieli bibliotekarzy


Powiatowe Centrum Rozwoju Edukacji w Iławie, Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Iławie zaprasza nauczycieli bibliotekarzy bibliotek szkolnych w dniu 4 grudnia 2013 r. w godz. 11.00 - 13.00 na spotkanie sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy powiatu iławskiego poświęcone zagadnieniu promocji i public relations w bibliotece szkolnej (dobre praktyki).
Spotkanie odbędzie się w siedzibie Biblioteki przy ul. Kopernika 8A (internat "budowlanki", wejście od ronda).
Osoby zainteresowane prosimy o potwierdzenie udziału w terminie do dnia 2 grudnia 2013 (tel. 89 648-23-29, e-mail: biblioteka.pedagogiczna@o2.pl).
Serdecznie zapraszamy!Spotkanie autorskie


9 grudnia o godz. 16.30 zapraszamy na spotkanie z panem Michałem Młotkiem, pasjonatem historii Prus Wschodnich i II wojny światowej, poszukiwaczem skarbów i odkrywcą historii, autorem książki Tajemnice pogranicza.

Spotkanie odbędzie się w Czytelni (piętro) naszej Biblioteki (ul. Kopernika 8A, internat „budowlanki” wejście od ronda).

Wstęp wolny. Osoby chętne prosimy o zgłoszenie uczestnictwa tel. 89 648-23-29 lub e-mail biblioteka.pedagogiczna@o2.pl do dnia 5 grudnia br.

Serdecznie zapraszamy!


22.11.2013Sieć współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy

W dniu 6 listopada 2013 r. w Bibliotece odbyło się spotkanie inicjujące działalność sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy powiatu iławskiego. Podczas spotkania z prelekcją Praca bibliotekarza z uczniem zdolnym i trudnym wystąpiła pani Eliza Tasarz, psycholog z PCRE PPP w Iławie. Uczestnicy spotkania mieli okazję obejrzenia nowego lokalu Biblioteki.


Zdjęcia można obejrzeć TUTAJ.


14.11.2013SZKOLENIE - Praca bibliotekarza z uczniem zdolnym i trudnym

Powiatowe Centrum Rozwoju Edukacji w Iławie, Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Iławie zaprasza nauczycieli bibliotekarzy bibliotek szkolnych dniu 6 listopada 2013 r. w godz. 11.00 - 13.00 na spotkanie inicjujące działalność sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy powiatu iławskiego.


Podczas spotkania z prelekcją Praca bibliotekarza z uczniem zdolnym i trudnym wystąpi pani Eliza Tasarz, psycholog z PCRE PPP w Iławie. Spotkanie odbędzie się w nowej siedzibie Biblioteki przy ul. Kopernika 8A (internat "budowlanki" wejście od ronda).


Osoby zainteresowane prosimy o potwierdzenie udziału w terminie do dnia 4 listopada 2013 (tel. 89 848-23-29, e-mail: biblioteka.pedagogiczna@o2.pl). Serdecznie zapraszamy!


23.10.2013Drodzy czytelnicy

W związku z obchodami Dnia Edukacji Narodowej w dniu 14 października 2013 (poniedziałek) Biblioteka będzie czynna w godz. 8.30 - 15.30


11.10.2013Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Iławie

zaprasza swoich czytelników do nowo otwartego budynku przy ul. Kopernika 8A

(internat "budowlanki" wejście od ronda)


godziny otwarcia:

poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek w godz. 10 - 17

w 2 i 4 sobotę miesiąca w godz. 9 - 14


ZAPRASZAMY!


11.10.2013UWAGA CZYTELNICY

Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Iławie została przeniesiona do internatu "budowlanki" przy ul. Kopernika 8a (wejście od ronda)

od 16 września 2013 r. czynna będzie CZYTELNIA w dniach: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek w godz. 8 - 15

od 26 września planuje się otwarcie WYPOŻYCZALNI

Udostępnianie zbiorów odbywać się będzie w dniach: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek w godz. 10 - 17

Od października Biblioteka będzie także czynna w 2. i 4. sobotę miesiąca w godz. 9 - 14


ZAPRASZAMY!


12.09.2013
Witamy po wakacjach i życzymy uczniom, nauczycielom i rodzicom efektywnego roku szkolnego 2013 - 2014.
Zapraszamy do współpracy.

02.09.2013
Od dnia 16.09.2013 Biblioteka zostaje przeniesiona na nowy adres: Iława, ul. Kopernika 8a (budynek "budowlanki")


20.08.2013Archiwum aktualnościOd dnia 16.09.2013 Biblioteka zostaje przeniesiona na nowy adres: Iława, ul. Kopernika 8a (budynek "budowlanki")


20.08.2013
W dniach 19.08.2013 - 14.09.2013 zbiory biblioteki będą niedostępne - za utrudnienia przepraszamy


14.08.2013Zmiana godzin pracy biblioteki w okresie wakacji

TUTAJ


27.06.2013130. rocznica śmierci Cypriana Kamila Norwida" - wystawa

Z okazji obchodów 130. rocznicy śmierci Cypriana Kamila Norwida w lokalu Biblioteki została zorganizowana wystawa. Wszystkich zainteresowanych tematyką serdecznie zapraszamy. Zdjęcia do obejrzenia TUTAJ


20.06.2013Szkolenie dla nauczycieli odbywających staż.


15 maja 2013 r. w Powiatowym Centrum Rozwoju Edukacji, Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej w Iławie odbyło się spotkanie dla nauczycieli zainteresowanych problematyką awansu zawodowego. Szkolenie zorganizowała Biblioteka we współpracy z Zespołem Doradców Metodycznych w Iławie. Uczestnicy spotkania zapoznali się z działaniami Biblioteki na rzecz wspierania pedagogów w realizacji zadań dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych oraz wspomagania realizacji stażu zawodowego nauczycieli.

Część warsztatową pod hasłem "Awans zawodowy nauczyciela – planowanie działań, ich realizacja i dokumentowanie: zakończenie stażu" poprowadził pan Grzegorz Grabski, ekspert ds. awansu zawodowego nauczycieli, koordynator działań Zespołu Doradców Metodycznych w Iławie.

Zdjęcia do obejrzenia TUTAJ


15.05.2013


Światowy Dzień Książki w Bibliotece Pedagogicznej


W kwietniu z okazji Światowego Dnia Książki uczniowie klas trzecich z Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Iławie uczestniczyli w zajęciach otwartych. Dzieci poznały budowę książki, rozwiązywały krzyżówki i rebusy oraz zwiedziły Bibliotekę Pedagogiczną. Zdjęcia do obejrzenia TUTAJ


08.05.2013


Szkolenie dla nauczycieli kończących staż na wszystkie stopnie awansu zawodowego


W dniu 15 maja 2013 r. w godz. 15.00-17.00 w Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej w Iławie odbędzie się spotkanie dla nauczycieli powiatu iławskiego pod hasłem "Awans zawodowy nauczyciela - planowanie działań, ich realizacja i dokumentowanie: zakończenie stażu". Chętnych do udziału w szkoleniu prosimy o zgłoszenie uczestnictwa tel. 89 648-23-29 (w godzinach pracy Biblioteki) lub e-mail: biblioteka.pedagogiczna@o2.pl do dnia 13 maja br.


Serdecznie zapraszamy.


08.05.2013


Prawo autorskie w bibliotece


Problematyce prawa autorskiego poświęcono szkolenie zorganizowane przez pracowników Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej w Iławie 20 lutego 2013 r. Uczestnicy spotkania zapoznali się z zasadami stosowania prawa autorskiego w praktyce bibliotecznej i szkolnej. Zdjęcia do obejrzenia TUTAJ


27.02.2013


"Władcy Polski z Dynastii Piastów" - wystawa


Wszystkich zainteresowanych historią Polski zapraszamy do obejrzenia wystawy przygotowanej w lokalu Biblioteki pt.: "Władcy Polski z Dynastii Piastów" TUTAJ


21.02.2013


Prawo autorskie w bibliotece - szkolenie


W dniu 20 lutego w godz. 10-14 w lokalu Biblioteki odbędzie się szkolenie nt. prawa autorskiego. Serdecznie zapraszamy nauczycieli bibliotekarzy!


18.02.2013


W czasie ferii (od 21 stycznia do 2 lutego) Biblioteka czynna:


poniedziałek, środa, piątek 9.00 - 15.00


wtorek, czwartek, 09.00 - 16.00


sobota nieczynne


08.01.2013Godziny udostępniania zbiorów w okresie od 24 grudnia do 1 stycznia:


- czwartek 27 XII i piątek 28 XII od 10.00 do 17.00


- sobota 29 XII od 9.00 do 14.00


W pozostałe dni Biblioteka nieczynna.


14.12.2012


Zapraszamy na wystawę:


Szopki bożonarodzeniowe i karty świąteczne wykonane przez uczniów Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Iławie. Ekspozycję przygotowała pani Monika Krzywkowska. Wystawa będzie czynna do połowy stycznia 2013 r. w godzinach pracy Biblioteki.


Zdjęcia z wystawy można obejrzeć TUTAJ


14.12.2012Zapraszamy do obejrzenia wystaw w lokalu Biblioteki:


"Nie ma dzieci - są ludzie" 2012 Rokiem Janusza Korczaka


"Tytan pracy" 2012 Rokiem Józefa Ignacego Kraszewskiego


14.09.2012